• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja

Zapisz swoje cele na papierze!

Każda osoba powinna zapisać swoje cele. Cele biznesowe, cele osobiste, cele dochodowe i wszystko, co chcesz osiągnąć w swoim życiu. Jeśli chcesz coś osiągnąć w swoim życiu, nie myśl o tym tylko. Weź ładną kartkę papieru i zapisz cel.

Posiadanie celu w głowie może nie pomóc tak bardzo. Każda książka mówi, że musisz zapisać swoje cele. Pierwsze przemyślenie celu jest dobrym sposobem na rozpoczęcie, ale znowu musisz to zapisać, gdy tylko o tym pomyślisz.

Co chcesz osiągnąć?

Pomyśl o tym w swoim umyśle i określ dokładny cel, jaki chcesz osiągnąć. Na przykład spójrzmy na osobę, która chce zarobić 1000 $ w ciągu następnych 30 dni online. Oto, co musi zrobić.

Pierwszym krokiem jest zapisanie celu, jakim jest zarobienie 1000 $ w ciągu następnych 30 dni. Więc to się stało. Dobrze.

Następnie napiszesz, w jaki sposób zamierzasz osiągnąć ten cel. Powinieneś już teraz zorientować się, że będziesz chciał znaleźć kogoś, kto już to zrobił. Płonące pragnienie pomoże ci również osiągnąć cel.

Napisz, dlaczego chcesz osiągnąć ten cel. Dla niektórych jest to po prostu dodatkowy dochód, który pomoże im zapłacić za samochód. Dla innych może być tak, że chcą zaoszczędzić pieniądze. Jakiekolwiek są Twoje cele, zapisz, dlaczego chcesz je osiągnąć.

Inną kwestią do rozważenia jest pełna wiara w siebie i swoje upragnione cele. Musisz mieć wiarę, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, możesz w ogóle nie osiągnąć swoich celów. Być może zapisałeś je, ale to nic nie znaczy, jeśli wyrzucisz przekonanie o osiągnięciu tego celu z systemu „przekonań”, który tkwi gdzieś w twojej głowie. Musisz mieć wiarę, że możesz osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawisz.

Po osiągnięciu określonego celu nie zapomnij poklepać się po plecach. Daj sobie jakąś nagrodę. Gdy osiągniesz swój pierwszy cel, możesz osiągnąć dowolny ze swoich przyszłych celów w życiu. Powinien dać ci jakąś motywację do zapisywania coraz większej liczby celów.

Co by się stało, gdybyś nie osiągnął swojego celu? Może się to zdarzyć każdemu, kto wyznacza cele. Najlepszą rzeczą, jaką będziesz musiał zrobić, jest wyciągnięcie wniosków z tej sytuacji i przemyślenie, co możesz zrobić następnym razem, aby osiągnąć ten cel.

Jeśli raz ci się nie uda, spróbuj ponownie. Jeśli nie uda ci się za drugim razem, spróbuj ponownie, aż osiągniesz zamierzony cel. Ale nie rób tego samego. Dowiedz się, co zrobiłeś źle w pierwszej próbie i spróbuj czegoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *