• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Twoje dzieci mogą obniżyć podatki i wzbogacić się

Twoje dzieci mogą obniżyć podatki i wzbogacić się

Jedną z często pomijanych korzyści podatkowych dla właścicieli firm jest zatrudnianie dzieci do pracy w ich firmie.

Jeśli jesteś samozatrudniony, możesz to wykorzystać, płacąc swoim dzieciom po 4000 USD za świadczenie usług w Twojej firmie. Firma otrzymuje odliczenie podatkowe z tytułu odszkodowania, a to oszczędza podatki w zeznaniu podatkowym rodzica. Nie ma również podatków na ubezpieczenie społeczne ani Medicare od wynagrodzeń wypłacanych dziecku.

Następnym krokiem jest otwarcie Roth IRA dla dziecka i przekazanie 4000 $ do IRA. Dziecko nie może wypłacić tych pieniędzy przed ukończeniem 59 ½ roku życia. Zarobki i wpłacone kwoty rosną wolne od podatku i generalnie nigdy nie podlegają opodatkowaniu w momencie wypłaty. Na zeznaniu podatkowym dziecka nie przysługuje odliczenie podatkowe dla IRA, ale dziecko może nie płacić podatku od 4000 $, jeśli ma wystarczająco niski poziom dochodów.

Jeśli robisz to przez 10 lat, w wieku od 8 do 18 lat, a IRA zarabia rocznie 8% zwrotu, Twoje dziecko powinno mieć około 1,5 miliona dolarów w wieku 60 lat i powinno wzrosnąć do ponad 2 milionów dolarów w wieku 64 lat.

Jeśli planujesz to zrobić, najpierw skonsultuj się z profesjonalnym doradcą podatkowym i upewnij się, że Twoje dzieci faktycznie świadczą usługi dla Twojej firmy. Sprawdź również, czy praca nie narusza żadnych przepisów dotyczących pracy dzieci.

Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie stanowią porady podatkowej. Aby zachować zgodność z wymogami stawianymi przez IRS, żadne informacje zawarte w niniejszym komunikacie nie mogą być wykorzystywane w celu uniknięcia kar wynikających z Kodeksu Podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *