• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Twoje dochody z napiwków i podatki

Twoje dochody z napiwków i podatki

Jeśli pracujesz w serwisie, w którym otrzymujesz wskazówki, wiesz co? IRS oczekuje, że zgłosisz je i zapłacisz podatki.

Twoje dochody z napiwków i podatki

Dział przychodów wewnętrznych przyjmuje bardzo proste podejście do napiwków. Wszystkie wskazówki, które podajesz w swojej pracy, są traktowane jako dochód podlegający opodatkowaniu, który należy zgłosić i za który należy zapłacić podatki. Innymi słowy, IRS ma prosty, ale brutalny pogląd na podatki

Teraz wskazówki mają różne formy. Niektóre są odbierane bezpośrednio od klientów, podczas gdy inne są automatycznie dodawane do rachunku klienta. IRS zajmuje stanowisko, które musisz zgłosić i zapłacić podatki od obu kwot. Obejmuje to również podatki, które zarabiasz w ramach podziału grupowego, w którym wszystkie napiwki są zbierane razem, a następnie rozdzielane między pracowników. Co więcej, IRS uważa również, że wszelkie napiwki bezgotówkowe, takie jak bilety na coś, są również dochodem, który należy zgłosić i od którego należy zapłacić podatki. Innymi słowy, wewnętrzne przychody przychodzą i wychodzą.

Aby było trochę bardziej brutalnie, wewnętrzna usługa przychodów wymaga podjęcia pewnych kroków w zakresie zgłaszania wskazówek. Jeśli Twoje napiwki wyniosą 20 USD lub więcej w dowolnym miesiącu kalendarzowym z jednej pracy, powinieneś zgłosić sumę pracodawcy do 10 dnia następnego miesiąca. Pracodawca powinien wtedy potrącać federalny podatek dochodowy, podatki na ubezpieczenie społeczne i Medicare z Twojej wypłaty. Pamiętaj, że niezastosowanie się do tego może skutkować nałożeniem 50-procentowej kary na podatki. Oczywiście IRS dość poważnie podchodzi do zdobywania pieniędzy.

Napiwki płacone kelnerkom, barmanom, barbackowi i tak dalej są gorącym punktem w IRS i zawsze tak było. Ponieważ napiwki są zwykle udzielane w formie gotówkowej, ryzyko zapomnienia o ich zgłoszeniu jest szczególnie duże. IRS wydaje się tak uważać i wykazuje ogólnie agresywną postawę w tej sprawie. Jeśli w zeznaniu podatkowym wskażesz, że jesteś kelnerką lub barmanem, ale nie zgłosisz żadnych dochodów z napiwków, może to być czas audytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *