• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Tak wiele programów partnerskich! Który wybrać?

Tak wiele programów partnerskich! Który wybrać?

Zadawaj pytania, zanim dołączysz do programu partnerskiego. Zbierz trochę informacji na temat wyborów programu, do którego zamierzasz się przyłączyć. Uzyskaj odpowiedzi, ponieważ to one będą decydującym punktem tego, co osiągniesz później.

Czy przyłączenie się będzie cię coś kosztowało? Większość oferowanych obecnie programów partnerskich jest całkowicie bezpłatna. Po co więc zadowalać się tymi, którzy pobierają od Ciebie trochę dolarów przed dołączeniem.

Kiedy wydają prowizje? Każdy program jest inny. Niektórzy wystawiają czeki raz w miesiącu, co kwartał itp. Wybierz taki, który jest odpowiedni dla wybranego terminu płatności. Wiele programów partnerskich ustala minimalną kwotę prowizji, którą partner musi osiągnąć lub przekroczyć, aby móc wystawić czeki.

Jaki jest stosunek trafień do sprzedaży? Jest to średnia liczba odsłon banera lub linku tekstowego potrzebna do wygenerowania sprzedaży na podstawie wszystkich statystyk partnerów. Ten czynnik jest niezwykle ważny, ponieważ powie Ci, jaki ruch musisz wygenerować, zanim będziesz mógł otrzymać prowizję ze sprzedaży.

W jaki sposób są śledzone odesłania z witryny podmiotu stowarzyszonego i jak długo pozostają w systemie? Musisz być wystarczająco pewny programu, aby śledzić osoby, które polecasz z witryny. Tylko w ten sposób możesz przyznać kredyt na sprzedaż. Ważny jest również okres, przez jaki osoby te pozostają w systemie. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy odwiedzający początkowo nie kupują, ale mogą chcieć wrócić później, aby dokonać zakupu. Wiedz, czy nadal otrzymasz kredyt za sprzedaż, jeśli zostanie ona przeprowadzona kilka miesięcy od określonego dnia.

Jakie rodzaje statystyk partnerskich są dostępne? Twój wybór programu partnerskiego powinien oferować szczegółowe statystyki. Powinny być dostępne online za każdym razem, gdy zdecydujesz się je sprawdzić. Ciągłe sprawdzanie indywidualnych statystyk jest ważne, aby wiedzieć, ile wyświetleń, trafień i sprzedaży zostało już wygenerowanych przez Twoją witrynę. Wyświetlenia to liczba wyświetleń banera lub linku tekstowego przez użytkownika witryny. Hitem jest kliknięcie banera lub linków tekstowych.

Czy program partnerski oprócz prowizji od sprzedaży płaci również za wyświetlenia i wyświetlenia? Ważne jest, aby opłacane były również wyświetlenia i trafienia, ponieważ zwiększy to zarobki uzyskiwane z prowizji od sprzedaży. Jest to szczególnie ważne, jeśli program, w którym jesteś, oferuje niską sprzedaż, aby był w stanie osiągnąć współczynnik trafień.

Kim jest sklep internetowy? Dowiedz się, z kim prowadzisz interesy, aby wiedzieć, czy jest to naprawdę solidna firma. Poznaj produkty, które sprzedają i średnią kwotę, jaką osiągają. Im więcej wiesz o sprzedawcy oferującym Ci program partnerski, tym łatwiej będzie Ci dowiedzieć się, czy ten program jest naprawdę dla Ciebie i Twojej witryny.

Czy partner jest programem jedno- czy dwupoziomowym? Program jednopoziomowy płaci tylko za biznes, który sam wygenerowałeś. Dwupoziomowy program płaci za biznes, a ponadto wypłaca prowizję od sprzedaży wygenerowanej przez dowolnego partnera stowarzyszonego, którego sponsorujesz w swoim programie. Niektóre programy dwupoziomowe płacą nawet niewielkie opłaty za każdego nowego partnera, którego sponsorujesz. Bardziej jak opłata rekrutacyjna.

Na koniec, jaka jest wypłacona prowizja? 5% – 20% to prowizja płacona przez większość programów. 0,01% – 0,05% to kwota zapłacona za każde trafienie. Jeśli znajdziesz program, który również płaci za wyświetlenia, zapłacona kwota nie jest wcale duża. Jak widać na podstawie liczb, teraz zrozumiesz, dlaczego średnia wielkość sprzedaży i stosunek trafień do sprzedaży są ważne.

To tylko niektóre z pytań, na które trzeba było najpierw odpowiedzieć, zanim przystąpisz do programu partnerskiego. Powinieneś zapoznać się z wieloma ważnymi aspektami, które powinien mieć wybrany program, zanim umieścisz je w swojej witrynie. Spróbuj zadać swojemu programowi partnerskiemu wybór tych pytań. Mogą one pomóc Ci wybrać odpowiedni program dla Twojej witryny spośród wielu dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *