• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Praca w Irlandii

Praca w Irlandii

Od kilku lat do Irlandii napływa ludność z Europy Wschodniej, która przyjeżdża do tego kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy niż w swoim kraju. Wielu jest rozczarowanych i wkrótce po przybyciu wraca do domu, wydając dużą część swoich oszczędności, odkrywając, że Zielona Wyspa nie jest tak zachęcająca, jak myśleli.

W Irlandii nadal łatwo jest znaleźć pracę. Dla nowych imigrantów znalezienie pracy to tylko pierwszy problem i często jest to jeden z najłatwiejszych do rozwiązania. Istnieje wiele agencji rekrutacyjnych w Dublinie i w pozostałej części kraju; są dobrze zorientowani w znajdowaniu pracy i obniżaniu oczekiwań nowo przybyłych. Wynagrodzenia oferowane w Europie Wschodniej nie są tak wysokie, jak wielu sądzi, zanim tu przybędą.

Największe zapotrzebowanie na pracowników występuje w trzech określonych obszarach:
1 Nisko wykwalifikowani pracownicy fabryk i sklepów; w tej dziedzinie nadal istnieje ogromne zapotrzebowanie, ponieważ większość obywateli Irlandii nie chce pracować w tych firmach ze względu na niskie pensje. Płace są równe lub nieco wyższe od minimalnej stawki 8,65 euro za godzinę. Niestety, patrząc z Europy Wschodniej, kwota ta może nadal wydawać się atrakcyjna, ale nie jest tak, jeśli chodzi o płacenie za jakiekolwiek towary lub usługi w Irlandii.

2 Średnio wykwalifikowany personel administracyjny. Przykłady tego typu pracy obejmują centra obsługi telefonicznej, personel bankowy, administrację ubezpieczeniową i zabezpieczenia umów. Pracownicy będą mieli znacznie lepsze wynagrodzenie i świadczenia; jednakże nadal będą zarabiać od 20 000 do 25 000 euro. Pracownicy ci są często zatrudnieni poniżej ich poziomu umiejętności i dlatego odczuwają dużą frustrację w pracy. Są jednak w stanie żyć w rozsądnym komforcie i oszczędzać lub wysyłać pieniądze do domu.

3 Wysoko wykwalifikowany. Nowi uczestnicy, którzy należą do tej kategorii, to lekarze, wykwalifikowani handlowcy, inżynierowie komputerowi, każdy, kto ma bardzo poszukiwane umiejętności i dobre wykształcenie. Nieliczni w tej kategorii otrzymają bardzo wysokie pensje w przedziale +50 000.

Warto mieć na uwadze, że średnia płaca w Irlandii wynosi 38 000, a połowa populacji zarabia mniej. Zakwaterowanie, wyżywienie, podróże i rozrywka; wszystkie są bardzo drogie i jedne z najwyższych w Europie.

Praca w Irlandii zawiera wszystkie informacje dla nowo przybyłych do Irlandii, jak znaleźć pracę, jak znaleźć dobre mieszkanie, otworzyć konto bankowe i wszystkie niezbędne drobne szczegóły wymagane przy pierwszym zamieszkaniu w Irlandii.

Jeśli dopiero zaczynasz szukać pracy w domu, prawdopodobnie czujesz się zdezorientowany i przytłoczony wszystkimi dostępnymi opcjami. Skąd wiesz, co jest legalne? Jak uniknąć oszustw? Czy naprawdę są prace, które możesz wykonywać w domu? Tak!

Tak wielu ludzi szczęśliwie pracuje w domu i Ty też możesz. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. W tym artykule wyjaśniono, jakie rodzaje pracy możesz wykonywać w domu, które zasadniczo dzielą się na cztery kategorie:

Praca dla pracodawcy – (jest to często nazywane „pracą zdalną”). Istnieje wiele legalnych firm, które zatrudniają ludzi do pracy w swoich biurach domowych i liczba ta rośnie każdego dnia. Pracodawcy dostrzegają korzyści płynące z pracy zdalnej pracowników, aw przyszłości do tych szeregów dołączy wielu innych. (Zobacz naszą listę firm zatrudniających telepracowników.) Niektóre firmy zatrudniają cię jako faktycznego pracownika; wypełnisz formularze podatkowe, a pracodawca pobierze podatki z Twojej pensji, tak jak gdybyś pracował na miejscu. Inne firmy zatrudnią Cię jako niezależnego wykonawcę. Pod koniec roku wyślą Ci formularz 1099 i jesteś odpowiedzialny za opłacenie własnych podatków. Pracodawca może wymagać pracy w określonych godzinach każdego dnia lub określonej liczbie godzin w tygodniu. Wynagrodzenie może być godzinowe, tygodniowe, dwutygodniowe lub za sztukę (tak jak w przypadku prac typu wprowadzania danych). Niektóre prace telefoniczne są płatne za „minutę rozmowy” – innymi słowy, otrzymasz wynagrodzenie tylko za czas, w którym aktywnie rozmawiasz z klientami.

Wolny strzelec – „wolny strzelec” to osoba, która wynajmuje swoje umiejętności różnym firmom na potrzeby konkretnego projektu. Umiejętności te mają zazwyczaj charakter zawodowy, np. Pisanie, programowanie komputerowe, projektowanie stron internetowych i grafiki, pomoc sekretarska / administracyjna i wirtualna. Niektóre popularne strony internetowe dla freelancerów to http://Guru.com i http://eLance.com. Możesz przeglądać dostępne oferty pracy i składać na nie oferty. Jeśli Twoja oferta wygra, dostaniesz pracę. Należy pamiętać, że te prace są zwykle tymczasowe i dotyczą tylko jednego projektu. Jeśli jednak zbudujesz reputację dobrej roboty i dotrzymujesz terminów, często otrzymasz ofertę innej pracy.

Szansa biznesowa w domu – Możesz także założyć własną firmę jako przedstawiciel istniejącej firmy. Większość z tych firm to sprzedaż bezpośrednia lub marketing sieciowy / MLM (marketing wielopoziomowy). Prawdopodobnie słyszałeś o wielu takich firmach, takich jak Tupperware, Mary Kay Cosmetics, Avon i Pampered Chef. Do wyboru są tysiące. (Zobacz naszą listę możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w domu). Ten rodzaj pracy w domu ma wiele zalet. Jesteś swoim własnym szefem, ustalasz własne godziny pracy i masz pełną kontrolę nad tym, ile zarabiasz (w przeciwieństwie do tygodniowego zarabiania określonej kwoty od pracodawcy). Istnieją również świetne ulgi podatkowe dla firm domowych.

Stwórz własną firmę – Ostatnią opcją jest zbudowanie własnej firmy. Możliwości są nieskończone. Prawie wszystkie umiejętności, które posiadasz, można przekształcić w biznes domowy. Wyprowadzanie psów / opieka nad zwierzętami, wirtualna pomoc, catering, naprawa rowerów, opieka nad dziećmi, rękodzieło i dzieła sztuki itp. Najważniejsza rzecz do rozważenia: czy jest rynek na to, co możesz zrobić? Czy ludzie zapłaciliby za produkty lub usługi, które możesz dostarczyć? Założę się, że jeśli się na to zdecydujesz, możesz wpaść na dziesiątki świetnych pomysłów na biznes, które możesz zrobić.

Unikaj oszustw
Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku oszustów jest to, że chcą albo twoich pieniędzy, albo danych osobowych. Nigdy, przenigdy nie płać „wynagrodzenia” za rozpoczęcie pracy w firmie. (Okazje biznesowe często wymagają zakupu zestawu startowego, ale mam tu na myśli rzeczywiste prace zdalne). Bez względu na to, jak świetnie brzmią one w pracy, NIE wyciągaj karty kredytowej i nie wysyłaj im pieniędzy. To jest oszustwo. Rzadko niektóre legalne firmy mogą pobierać opłaty za szkolenie, ale częściej odliczają to od kilku pierwszych wypłat. Jeśli naprawdę nie jesteś pewien, czy firma jest legalna, zapytaj! Odwiedź fora dyskusyjne dotyczące pracy w domu i zapytaj o firmę. Są szanse, że ludzie o nich słyszeli lub mogą powiedzieć, czy to prawdziwa praca, czy nie. Niestety, codziennie pojawiają się nowi oszuści, więc nawet jeśli nie możesz znaleźć nic negatywnego na ich temat, postępuj ostrożnie.

Podobnie, jeśli nie masz pewności, czy firma jest legalna, NIE podawaj jej numeru ubezpieczenia społecznego, adresu domowego ani żadnych informacji bankowych (w przypadku bezpośredniego wpłaty). Pracodawca nie będzie potrzebował tych informacji, chyba że faktycznie Cię zatrudnia. Zalecam pozostawienie tych pól pustych przy ubieganiu się o pracę. Jeśli pracodawcy podoba się Twoje kwalifikacje i chce Cię zatrudnić (a masz absolutną pewność, że są one uzasadnione), możesz podać te informacje. Prawdziwi pracodawcy zrozumieją Twoją ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *