• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Praca na emeryturze

Praca na emeryturze

Większość ekspertów w tej dziedzinie uważa, że ​​system ubezpieczeń społecznych zbankrutuje za około 15 lat. Jednak niektóre nowe badania dały promyk nadziei. Wydają się wskazywać, że założenie, że pokolenie wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę w wieku 65 lub 67 lat i usiądzie, aby odebrać swoje składki na ubezpieczenie społeczne, jest błędne.

Uważają, że wystarczający odsetek – niektóre szacunki sięgają nawet 80% – będzie nadal pracował w takim czy innym charakterze, odciążając system.

Jest to prawdopodobnie jedyny promyk nadziei dla wielu osób, które odwiedziły planistów finansowych lub kupiły oprogramowanie do zarządzania finansami osobistymi, aby sprawdzić, ile potrzebują na emeryturę. Zwykle pokazują, że potrzebujesz miliona lub więcej dolarów, aby przejść na emeryturę przy obecnym stylu życia. Ale znowu nie biorą pod uwagę stałych zarobków.

Wiele osób z pokolenia wyżu demograficznego planuje przejść na emeryturę w wieku około 65 lat, ale potem rozpoczyna drugą karierę, robiąc coś, co sprawia im przyjemność. Większość z nich nie chce kontynuować swojej obecnej pracy ani przenosić się do nisko płatnej pracy w restauracjach szybkiej obsługi lub supermarketach.

Raczej woleliby, aby ich zgromadzona wiedza działała i, jeśli to możliwe, jednocześnie dawała coś społeczeństwu.

Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że ten trend będzie korzystny, ponieważ pozostając zaangażowanym, osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego pozostaną zdrowsze i szczęśliwsze z życia.

Wygląda więc na zbieżność kilku trendów. Osoby w wieku 60, 70 i 80 lat są zdrowsze niż kiedykolwiek. Ze względu na zwiększoną długowieczność i brak oszczędności emerytalnych muszą nadal zarabiać. Wiele firm, które kiedyś z lekceważeniem patrzyły na starszych pracowników, teraz zdają sobie sprawę z wartości, jaką mogą wnieść do firmy i ogólnie do społeczeństwa.

Istnieją spekulacje, że szkoły wyższe i uniwersytety mogą umożliwiać emerytom uzyskiwanie szybkich stopni naukowych, biorąc pod uwagę ich wcześniejsze wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Niektóre stany już teraz rozluźniają wymagania licencyjne dla nauczycieli, aby umożliwić osobom posiadającym stopnie naukowe w dziedzinach innych niż edukacja zostanie nauczycielami z niewielkim, jeśli w ogóle, dalszym kształceniem.

Innym sposobem na dalsze zarabianie na emeryturze jest dokonywanie mądrych wyborów inwestycyjnych już teraz.

Kupuj nieruchomości na wynajem, dowiedz się, jak efektywnie zarządzać pieniędzmi lub rozpocznij własną działalność teraz w niepełnym wymiarze godzin, aby mieć coś gotowego do pracy przed przejściem na emeryturę.

Internet otworzył nowe sposoby zarabiania, czy to drop shipping, marketing afiliacyjny czy sprzedaż towarów w Bay.

Jeśli zawsze chciałeś być autorem lub potrafisz pisać programy, łatwo jest samodzielnie publikować i sprzedawać towary elektroniczne za pośrednictwem usług takich jak Clickbank.

Możesz też po prostu zrobić coś, o czym zawsze marzyłeś, na przykład pieczenie panierki lub robienie butów. Jeśli jesteś dobry w czymkolwiek zechcesz, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem klienteli.

Ale jeśli masz depresję, ponieważ musisz kontynuować pracę po 65 roku życia, nie rób tego. Będziesz mieć dużo towarzystwa, a dzięki temu będziesz zdrowszy i szczęśliwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *