• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Praca może być przyjemna

Praca może być przyjemna

Praca jest fajna, gdy jest częścią naszej misji, naszym dążeniem. Jednak praca traci część swojego blasku, gdy staje się częścią rutyny o niewielkiej wartości w perspektywie długoterminowej. Pozostałe możliwości zarobkowe mogą jednak zapewnić trwałe bezpieczeństwo finansowe i sprawić, że praca będzie przyjemna!

Wiele lat zajęło mi zrozumienie nauki moich rodziców, że „praca to zabawa”. To była nauka, która wykraczała daleko poza moje dziecięce wyobrażenia, zarówno w koncepcji, jak i rzeczywistości.

Kiedy robiłem karierę, miałem misję i jej wypełnienie stało się misją. Gra polegająca na wytrwałości, wytrwałości i ostatecznym osiągnięciu. Były z pewnością ciężkie czasy, ale były one zmieszane z mieszaniną zabawnych chwil i radości, gdy misja została zakończona.

Ale co będzie dalej?

Czy życie jest ciągłym dążeniem do jednej misji tylko po to, by osiągnąć inną misję? Takie nastawienie może zmęczyć duszę i ograniczyć twoją zdolność do naprawdę „wąchania kwiatów” i wchłaniania promieni słonecznych. Tak więc po osiągnięciu naszych karier… wielu decyduje się na „rutynę”. Czas, w którym przypływ adrenaliny ustaje i osiąga się względną stałość życia.

Jednak inflacja wciąż rośnie … przychodzą dzieci, kolacje są droższe, wkrada się tęsknota za podróżami, a tygodniowa wypłata pozostaje stała. W takim razie … nasz system wierzeń mówi nam, że firma jest nam winna więcej za zrobienie tego samego. Pojawia się poczucie uwięzienia i zabawa znika.

Problem jednak nie leży w karierze, którą wybraliśmy, nie w firmie, która zapewnia nam dochód … ale w przytłumionej rzeczywistości, że płacą nam za to, co robimy dzisiaj, a jutro za to, co robimy wtedy. Jeśli chcemy się zatrzymać, odpocząć, wyjechać na dłuższy urlop, nasze dochody się kończą. Czujemy się uwięzieni, nie ma zabawy.

Jednak kilka osób znalazło sposób na wykonanie zadania dzisiaj … ciężko pracuj i zrób to dobrze … i nadal otrzymuj wynagrodzenie za to samo zadanie jutro, w przyszłym tygodniu, w następnym miesiącu i w nadchodzącym roku (latach). ). Ci ludzie są wszędzie wokół Ciebie iw tego typu środowisku pracy … naprawdę możesz się dobrze bawić. W końcu, czy nie jest miło być na plaży lub relaksować się na własnym podwórku, wiedząc, że nadal zbierasz owoce swojej dawnej pracy?

Aktorzy, muzycy, agenci ubezpieczeniowi, wynajmujący i właściciele firm to tylko kilka z tych osób. Teraz dochód, jaki te osoby zarabiają na początku, jest zwykle niewielką sumą, ale gdy wytrwają w wybranej dziedzinie, zarobki rosną ORAZ te zarobki składają się na to, co już jest zarobione z przeszłej pracy. W pewnym momencie mają wiele strumieni dochodu (MSI), które przyćmiewają wszelkie standardowe rutynowe prace, które te osoby wykonywały jako podstawowe źródło dochodu (PSI). To wtedy mogą zdecydować się na pozostanie w obecnej pracy … ponieważ mają swobodę finansową (i bezpieczeństwo), lubią to, co robią i czerpią satysfakcję z wybranych zadań.

Niektórzy jednak decydują się na roczny urlop naukowy i myślą o nowych przedsięwzięciach, niektórzy podejmują kolejne wyzwanie z większą energią, a jeszcze inni znajdują sposoby, aby pomóc innym; w końcu Abraham Lincoln powiedział kiedyś… „nie możesz pomóc biednym, samemu stając się jednym”.

Jeśli szukasz wolności finansowej, powinieneś pomyśleć o uzupełnieniu swojego PSI o jeden lub więcej MSI. Możliwości MSI jest wiele, a większość z nich można wygenerować w zaciszu własnego domu w niepełnym wymiarze godzin. Wyszukaj w Internecie dochód pasywny, dochód rezydualny lub możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w domu i zostań właścicielem małej firmy.

Z odpowiednim systemem, odpowiednim poświęceniem i szczerą pasją do budowania bezpieczeństwa finansowego … możesz stać się niezależnym bogatym. To połączenie identyfikacji sprawdzonych systemów i wprowadzenia formuły budowania pozostałego bogactwa oznacza, że ​​pracujesz dziś dla siebie, ale wkrótce zaczniesz widzieć, jak twoja praca przyniesie coraz więcej owoców w miarę upływu czasu. Moi rodzice mieli rację … praca jest fajna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *