• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Po co płacić za doradztwo personalne?

Po co płacić za doradztwo personalne?

W Kanadzie przyzwyczailiśmy się do subsydiowanej opieki zdrowotnej, co przekłada się na normę kulturową, którą sami prowadzimy do przerwy, potem idziemy do lekarza i idziemy na lekarstwo. Nasz system zdrowia publicznego nie spełnia tych potrzeb i jest przedmiotem wielu debat i kontrowersji dotyczących prywatyzacji opieki zdrowotnej. Wydaje się, że kolektyw chciałby, aby sprawy pozostały takie same, nie chcemy być obciążeni wysokimi kosztami zdrowia, prosto do nas, lubimy płacić co miesiąc podejście, bierz to, czego potrzebujesz i dajesz to, co możesz, wydaje się odwoływać do świadomości „uczciwości”.

Ale co z poradnictwem, gdzie to pasuje do naszego planu opieki zdrowotnej? Poradnictwo i terapia są opłacane przez opiekę zdrowotną, jeśli naprawdę walczysz z samobójstwem lub poważną chorobą psychiczną za pośrednictwem środowiskowych usług zdrowia psychicznego. Niektórzy duzi pracodawcy mają teraz plan ubezpieczenia grupowego, zwany powszechnie Planem Pomocy Pracowniczej lub E.A.P. gdzie otrzymujesz dofinansowanie na ograniczoną liczbę sesji z psychologiem lub zarejestrowanym doradcą klinicznym. Jeśli masz osobiste trudności, jest to zasób, do którego możesz uzyskać dostęp i nie musisz płacić bezpośrednio z własnej kieszeni. Oczywiście za tego rodzaju ubezpieczenie grupowe płacisz ze swoich zarobków, a niektórzy mogą nigdy nie skorzystać z tej usługi, i tak naprawdę działa ubezpieczenie.
Ale dla osób, które nie są objęte tego rodzaju planem, ponieważ albo twój pracodawca nie wykupił abonamentu, albo jesteś samozatrudniony, albo nie pracujesz poza domem, opłacenie doradztwa może być punktem zatrzymania przy umawianiu się na pierwszą wizytę . Więc po co płacić za poradnictwo?

Płacenie za doradztwo to inwestycja w siebie, która dla wielu jest ogromną przeszkodą samą w sobie. Jeśli zdamy sobie sprawę, że w nas samych cierpimy z powodu niskiej samooceny lub niskiego poczucia własnej wartości, wtedy tkwimy w ograniczonym nastawieniu na siebie, co uniemożliwia nam stawianie siebie na pierwszym miejscu w kolejności płacenia rachunków. Samoograniczające się przekonania, które uniemożliwiają nam zrobienie kroku w kierunku zainwestowania pieniędzy w naszą samoświadomość i zrozumienie, są trudne do przezwyciężenia, a mimo to instynktownie wiemy, że jeśli nie dokonamy zmian w sobie, wzorce naszego życia pozostaną to samo.
Największym wyzwaniem przy płaceniu za terapię lub poradnictwo jest niepokój, który pojawia się, gdy się o tym myśli. Ilekroć decydujemy się na zmianę, nasza istota, która tak ciężko pracuje, aby utrzymać homeostazę, buntuje się do tej zmiany zwykle w postaci strachu. Strach jest w nas odczuwany jako niepokój, dyskomfort, nerwowość, uczucia, które są potężne w przekonaniu nas, abyśmy nic nie robili lub abyśmy bardziej starali się bez płatnego wsparcia z zewnątrz. Podstawowe przekonania o pieniądzach ujawniają się, nasza świadomość ubóstwa ożywa i może wysunąć się na pierwszy plan dzięki takim myślom, jak: Nie stać mnie na płacenie za rozmowę z kimś. Jak zapłacę za to… Może będę musiał z czegoś zrezygnować. A co z członkami mojej rodziny, Suzy powiedziała, że ​​potrzebuje nowych butów itp.
Nasze przekonania o pieniądzach wywodzą się z rodziny, w której się wychowaliśmy, iz tych postaw. Dzieci dobrze wiedzą, że rodzice mają dużo stresu związanego z pieniędzmi i czy pod koniec miesiąca będzie ich wystarczająco dużo, te postawy mogą ujawnić się w rodzinie żyjącej blisko granicy ubóstwa, z klasy średniej, wyższej klasy średniej itp. dzieci pamiętają i przyswajają sobie uczucia związane z tematem oraz wnioski lub założenia dotyczące pieniędzy. Dziecko zrobi wszystko, aby zrozumieć wszystko, co dzieje się w rodzinie. Świadomość ubóstwa pojawia się w wyniku przekonania, że ​​nie ma wystarczająco dużo do obejrzenia. Ta idea, założenie, konkluzja, błędne przekonanie zostaje zinternalizowane jako „prawda” i staje się przekonaniem, że będziemy wciąż na nowo urzeczywistniać siebie.

Jako dorośli nie możemy ignorować innych wpływów na nasze życie, które stanowią wyzwanie dla naszego systemu wierzeń. Kiedy widzimy innych, którzy żyją w dostatku, może to wywołać uczucie zazdrości, zawiści i złości, ponieważ po prostu nie rozumiemy, dlaczego inni mają więcej niż my. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do potępiania siebie lub posiadania krytycznego umysłu, który ogranicza nas w naszych możliwościach, będziemy walczyć z naszymi uczuciami i uczyć się strategii radzenia sobie (może nawet z nałogami), które trzymają nas w pętli identyczności. Konfrontacja z błędnymi przekonaniami jest tak naprawdę tym, na czym polega poradnictwo i terapia.
Więc po co płacić za poradnictwo?
Kiedy robimy krok w kierunku samoopieki, kiedy mówimy sobie, że coś musi się zmienić, zachęcamy, aby nasza obecna mapa była wyraźna. Doradcy i terapeuci to profesjonaliści od mapy myśli. To osoby postronne w twojej twórczej pracy, które mogą pomóc ci dostrzec błędy w percepcji, pomysły, które powstrzymują cię od najlepszych wyników. Coś, co może być niezwykle trudne dla samoobserwatora. Kiedy nawiązujesz relację z doradcą / terapeutą, mówisz do siebie: „Jestem wart zainwestowania”. „Mam słabe przekonanie, że jestem w stanie zrobić więcej w tym życiu.

Możesz wejść do poradnictwa z poczuciem załamania, ale tak naprawdę jest to przyznanie, że niektóre z twoich pomysłów mogą być błędnymi przekonaniami. To jest po prostu to, że może na drodze do dorosłego życia coś, czego cię nauczono lub czego się nauczyłeś, nie służy ci w sposób, w jaki byś tego chciał. Kiedy odkładasz pieniądze, swoje narzędzie do przetrwania, naprawdę kończysz ćwiczenie zaufania. Ufając, że to, co w siebie włożysz, zyskasz w przyszłości i masz co do tego rację. Płacenie za doradztwo jest jednym z najwyższych szacunków, jakie możemy sobie ofiarować, jest to praktyczne zastosowanie w podążaniu za naszymi marzeniami i źródłami inspiracji, kiedy pojawia się idea „jestem tego warta”, nie można powiedzieć, co można po nim, bogate życie jest z pewnością jego częścią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *