• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Pisanie Wahmsów

Pisanie Wahmsów

Praca w domu jako pisarka to jedna z największych kategorii prac domowych. Bycie niezależnym pisarzem tradycyjnie było pracą w domu, a teraz, gdy praca w domu staje się coraz bardziej popularna, w branży pojawiło się więcej pisarzy. Jeśli lubisz pisać i dobrze rozumiesz język angielski, nigdy nie będziesz stracić pracy w domu.

Rozpoczęcie kariery jako pisarza domowego jest tak łatwe, jak szukanie informacji w Internecie i ubieganie się o pracę. Istnieje wiele sposobów na włamanie się do pola pisania, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia. Możliwości online są liczne, a wciąż jest wielu pisarzy, którzy pozostają wyłącznie na rynku drukowanym.

Podczas gdy wielu pisarzy marzy o napisaniu pewnego dnia wielkiej amerykańskiej powieści, większość autorów jest realistą, wiedząc, że będą musieli pisać inne rodzaje tekstów, aby otrzymywać stałe wynagrodzenie. Pisanie za wynagrodzeniem odbywa się głównie, jeśli nie wyłącznie, w gatunku literatury faktu. Chociaż od czasu do czasu odbywają się konkursy na pisanie beletrystyki lub poezji, tych możliwości są nieliczne w porównaniu z możliwościami literatury faktu.

Pisanie z domu jako Wahm wymaga niezawodnego połączenia z Internetem, dobrych umiejętności pisemnej komunikacji i umiejętności samodzielnego uruchamiania. Jako pisarz będziesz odpowiedzialny za swój czas i swoje projekty. Zawsze będą terminy do spełnienia i nowe możliwości pisania. Będziesz odpowiedzialny za zrównoważenie swojego pisania z resztą swojego życia. Musisz także mieć możliwość badania szerokiej gamy tematów. Przyjmując zadania, będziesz musiał uczyć się i pisać o tematach, w których możesz mieć niewielkie doświadczenie.

Niezależne pisanie z domu można podzielić na trzy określone obszary: pisanie do druku, pisanie w Internecie i blogowanie. Chociaż z technicznego punktu widzenia blogowanie jest pisaniem dla sieci, istnieje wiele różnic, które odróżniają je od innych możliwości pisania w Internecie.

Pisanie do druku jest tym, o czym na ogół myślą ludzie, słysząc termin „niezależny pisarz”. Pisarze Wahm, którzy piszą dla rynków drukowanych, muszą najpierw zbudować reputację wiarygodnego i elokwentnego pisarza. Jeśli nigdy wcześniej nie pisałeś dla rynków drukowanych, zacznij od mniejszych, lokalnych publikacji, a potem zacznij od nich. Musisz znaleźć listę publikacji, które akceptują „zapytania”. Zapytania są połączeniem listu polecającego i propozycji pomysłu na artykuł. Większość autorów opiera się na przewodniku informacyjnym Writer’s Market w zakresie list publikacji. The Writer’s Market zawiera wyczerpujące informacje na temat różnych biuletynów, magazynów i innych publikacji, które przyjmują zapytania. Zacznij od tematów, na których znasz najwięcej, i spróbuj napisać kilka zapytań, aby zaistnieć na rynku poligraficznym.

Jedyną wadą pisania do druku jest to, że okres między napisaniem a otrzymaniem zapłaty może trwać wiele miesięcy. Dla wielu Wahmów jest to po prostu niewykonalne. Pisanie w Internecie może jednak zaspokoić ich potrzeby dochodowe i nadal umożliwiać pisanie w domu. Istnieje wiele kategorii pisania w sieci. Możesz być ghostwriterem dla e-booków lub innych mediów internetowych. Wiele osób potrzebuje copywriterów do dostarczania treści do swoich listów handlowych i stron internetowych. Możesz również oferować swoje usługi webmasterom, którzy potrzebują świeżej zawartości swojego bloga lub biuletynu. Możliwości są nieograniczone.

Blogowanie to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy jako pisarz. Blogi to stale rozwijająca się forma mediów internetowych. Autorzy blogów zazwyczaj dostarczają własne treści. Możesz zarabiać pieniądze jako wahm, zakładając własnego bloga i publikując na nim codziennie. Jeśli lubisz pisać, możesz założyć kilka blogów naraz i pomnożyć swoje zarobki. Gdy już staniesz się doświadczonym blogerem, możesz ubiegać się o pracę w blogowaniu i publikować posty dla innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *