• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Pisanie dla przyjemności i zysku

Pisanie dla przyjemności i zysku

Od kilku lat do Irlandii napływa ludność z Europy Wschodniej, która przyjeżdża do tego kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy niż w swoim kraju. Wielu jest rozczarowanych i wkrótce po przybyciu wraca do domu, wydając dużą część swoich oszczędności, odkrywając, że Zielona Wyspa nie jest tak zachęcająca, jak myśleli.

W Irlandii nadal łatwo jest znaleźć pracę. Dla nowych imigrantów znalezienie pracy to tylko pierwszy problem i często jest to jeden z najłatwiejszych do rozwiązania. Istnieje wiele agencji rekrutacyjnych w Dublinie i w pozostałej części kraju; są dobrze zorientowani w znajdowaniu pracy i obniżaniu oczekiwań nowo przybyłych. Wynagrodzenia oferowane w Europie Wschodniej nie są tak wysokie, jak wielu sądzi, zanim tu przybędą.

Największe zapotrzebowanie na pracowników występuje w trzech określonych obszarach:
1 Nisko wykwalifikowani pracownicy fabryk i sklepów; w tej dziedzinie nadal istnieje ogromne zapotrzebowanie, ponieważ większość obywateli Irlandii nie chce pracować w tych firmach ze względu na niskie pensje. Płace są równe lub nieco wyższe od minimalnej stawki 8,65 euro za godzinę. Niestety, patrząc z Europy Wschodniej, kwota ta może nadal wydawać się atrakcyjna, ale nie jest tak, jeśli chodzi o płacenie za jakiekolwiek towary lub usługi w Irlandii.

2 Średnio wykwalifikowany personel administracyjny. Przykłady tego typu pracy obejmują centra obsługi telefonicznej, personel bankowy, administrację ubezpieczeniową i zabezpieczenia umów. Pracownicy będą mieli znacznie lepsze wynagrodzenie i świadczenia; jednakże nadal będą zarabiać od 20 000 do 25 000 euro. Pracownicy ci są często zatrudnieni poniżej ich poziomu umiejętności i dlatego odczuwają dużą frustrację w pracy. Są jednak w stanie żyć w rozsądnym komforcie i oszczędzać lub wysyłać pieniądze do domu.

3 Wysoko wykwalifikowany. Nowi uczestnicy, którzy należą do tej kategorii, to lekarze, wykwalifikowani handlowcy, inżynierowie komputerowi, każdy, kto ma bardzo poszukiwane umiejętności i dobre wykształcenie. Nieliczni w tej kategorii otrzymają bardzo wysokie pensje w przedziale +50 000.

Warto mieć na uwadze, że średnia płaca w Irlandii wynosi 38 000, a połowa populacji zarabia mniej. Zakwaterowanie, wyżywienie, podróże i rozrywka; wszystkie są bardzo drogie i jedne z najwyższych w Europie.

Praca w Irlandii zawiera wszystkie informacje dla nowo przybyłych do Irlandii, jak znaleźć pracę, jak znaleźć dobre mieszkanie, otworzyć konto bankowe i wszystkie niezbędne drobne szczegóły wymagane przy pierwszym zamieszkaniu w Irlandii.

Każdy pisarz marzy o dniu, w którym będzie mógł czerpać korzyści ze swojego pisania. Chociaż pisarze mają wiele możliwości zarobkowania, każda metoda ma wady.

Dziennikarze gazet i magazynów mogą dobrze zarabiać na życie, ale ich tematyka jest często ściśle regulowana i ukierunkowana. Pisanie korporacyjne może być jeszcze bardziej dochodowe, ale jeszcze ściślej kontrolowane. Pisanie niezależne oferuje więcej swobody, ale jest też bardziej niepewne. Wydawanie książek jest jeszcze bardziej niepewne. Więc co ma zrobić pisarz?

Zapomnij o starych metodach pisania i skup się na Internecie. Nie pisz dla nikogo poza sobą. Naprawdę możesz zyskać, pisząc tylko o tym, co Cię interesuje. Nie martw się rynkiem ani wydawcami. Napisz dla siebie. Będzie to nie tylko bardziej zabawne i satysfakcjonujące dla Twojej duszy, ale także dla Twojego konta czekowego.

Mam zamiar podzielić się prostą (i tanią) 10-etapową formułą, która może pomóc Ci dzisiaj rozpocząć własną działalność pisarską, ale najpierw chcę podzielić się jednym ważnym faktem.

To nie jest system szybkiego zarabiania. Zarabianie zajmie trochę czasu, być może nawet trzy miesiące, zanim zaczniesz przynosić zyski, ale jeśli będziesz dalej nad tym pracować, powinieneś widzieć, jak twoje dochody rosną wykładniczo każdego miesiąca i powinieneś być w stanie liczyć na ten dochód i wiedzieć, co się dzieje. trzeba zrobić, aby go zwiększyć. Będziesz mieć całkowitą kontrolę nad swoimi dochodami, a to jest bardzo potężne.

1. Utwórz konto na blogu w jednej z bezpłatnych witryn blogowych dostępnych online (wcześniej korzystaliśmy z http://Blogger.com, ale istnieje wiele innych dobrych opcji). Będzie to służyć jako baza internetowa. To naprawdę najtańszy i najłatwiejszy sposób na uzyskanie dostępu do Internetu w dzisiejszych czasach. Tak, możesz stworzyć darmową witrynę internetową w jednej z wielu dostępnych, ale blogi są bardziej atrakcyjne dla wyszukiwarek. Ponadto oferują możliwość spersonalizowania go, ale większość Twojej energii zostanie przeznaczona na treści, które są królem internetu i prawdziwym powodem, dla którego chcesz być obecny w Internecie.

2. Teraz załóż darmowe konto partnerskie ClickBank, które da ci natychmiastowy dostęp do czegoś do sprzedania.

3. Zarejestruj się dla reklamodawcy kontekstowego lub płatnego za kliknięcie, takiego jak Google, Yahoo, Revenue Pilot lub SearchFeed, a zaczniesz zarabiać zarówno na odwiedzających, jak i klientach.

4. Rozwijaj swojego bloga. Uczyń 10 swoim bezpośrednim celem, a następnie przejdź do 25, 50, 100 i tak dalej. Twoje wpisy mogą być Twoimi opiniami, przemyśleniami lub włóczęgami; wiersze lub opowiadania; lub artykuły.

5. Promuj swojego bloga poprzez marketing artykułów, tworzenie linków i przesyłanie kanału bloga. Sugerowałbym, abyś skupił się przede wszystkim na marketingu artykułów, tak jakby oferował możliwość nie tylko tworzenia linków, ale także generowania ruchu, a jako pisarz łatwo jest tworzyć artykuły lub korzystać z wybranych materiałów, które już stworzyłeś na swoim blogu .

Tak, to naprawdę jest takie proste i chociaż możesz później rozwijać się, kupując własną nazwę domeny (lub nazwy) i publikując swojego bloga we własnej witrynie, nie potrzebujesz (i prawdopodobnie powinieneś unikać) inwestowania pieniędzy w drogie narzędzia

Rozpoczęcie pracy w sieci może być bezpłatne (jak widać powyżej) lub niedrogie, jeśli skoncentrujesz się na tym, czego naprawdę potrzebujesz. Prosta prawda jest taka, że ​​nie potrzebujesz wielu wymyślnych, drogich narzędzi i programów. Na dłuższą metę nazwa domeny to dobra inwestycja. Nazwa domeny będzie Cię kosztować od 5 do 10 USD rocznie, w zależności od tego, czy wybierzesz domenę .com czy .info (lub jedną z wielu innych dostępnych opcji). Nie musisz szukać usługodawcy hostingowego ani tworzyć witryny. Po prostu wskaż teraz domenę na swoim blogu i kontynuuj rozwój i promocję swojego bloga. Zaletą posiadania własnej nazwy domeny jest po prostu to, że później, gdy będziesz mieć pieniądze, czas i wiedzę na rozwój swojej witryny internetowej, ta nazwa domeny będzie już istnieć i przefiltrowana przez wyszukiwarki. Oferuje również pewne korzyści marketingowe, których nie może zapewnić darmowy blog.

W pewnym momencie możesz zdecydować, że chcesz mieć większą elastyczność i kontrolę, niż może zaoferować darmowy blog, i wtedy będziesz chciał prowadzić własną witrynę. Możesz znaleźć dobrego hosta internetowego za jedyne 5 USD miesięcznie i nie powinieneś płacić więcej niż 20 USD miesięcznie za renomowanego hosta, który oferuje wszystkie narzędzia i narzędzia, których możesz potrzebować do bieżącej witryny – w tym oprogramowanie do blogów. Być może w przyszłości będziesz musiał dokonać aktualizacji, ale do tego czasu będziesz znać swoje dochody i potrzeby.

Naprawdę jedynym innym regularnym wydatkiem, który możesz rozważyć, aby uzupełnić swój biznes internetowy, byłoby narzędzie listy mailingowej. Możesz to zrobić za jedyne 20 $ miesięcznie i będzie to warte każdego grosza na sprzedaż, obsługę klienta i promocję. Ale nie jest to konieczne, aby zacząć i możesz zdecydować, że nie jest to ważne dla twoich wysiłków, więc możesz je całkowicie pominąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *