• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Oszustwa związane z pracą w domu, których należy unikać

Oszustwa związane z pracą w domu, których należy unikać

Tak jak istnieją ogromne możliwości pracy w domu, są też oszustwa związane z pracą w domu, których należy unikać.

Internet ustąpił szerokiemu wachlarzowi możliwości, w tym możliwości pracy w domu i dobrego zarobku. Jednak Internet ustąpił także wielu możliwości nieuczciwym ludziom i oszukańczym firmom. Jest teraz dużo pracy, w szczególności oszustw domowych, więc musisz być bardziej ostrożny przy wyborze z nich.

Kluczem do uniknięcia oszustw związanych z pracą w domu jest rozpoznanie ich od razu, nawet przed podjęciem decyzji o dołączeniu. Uważaj na osoby, które oferują łatwe pieniądze, a reklamy mówią, że możesz zarobić tysiące dolarów miesięcznie, pracując w niepełnym wymiarze godzin w komfortowych warunkach własnego domu. Jeśli witryna obiecuje tak dużo, ale niejasno podaje szczegóły dotyczące charakteru oferowanej pracy, zacznij nabierać podejrzeń. Jeśli brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest, prawda?

Jedną z najważniejszych zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz zmaksymalizować zyski w Internecie, jest unikanie piramidy pracy w domu. Obecnie istnieje tak wiele form, a wiele z nich jest przebranych w takiej czy innej formie. Są takie, które mogą faktycznie zadziałać, ale szanse na to, że możesz nie być w stanie odzyskać zainwestowanej gotówki, są bardzo wysokie.

Innym potencjalnym oszustwem w domu są firmy, które wymagają rekrutacji innych osób, zanim zaczniesz zarabiać. Legalna praca w domu musi być bardziej skoncentrowana na reklamie i rzeczywistej sprzedaży produktów i usług, a na pewno nie na rekrutowaniu innych osób, które pójdą w ich ślady.

Oto niektóre z najczęstszych oszustw związanych z pracą w domu:

• Wypełnienie kopertowe. To nie jest tak proste, jak wypychanie kopert. Zwykle proszą Cię o zrobienie czegoś więcej, na przykład umieszczenie reklamy w gazetach i czasopismach.

• Prace rzemieślnicze lub montażowe. Za swój sprzęt i materiały trzeba będzie sporo zapłacić. Niektórzy nawet wymagają zakupu maszyn do szycia, tylko po to, aby dowiedzieć się, że firma nigdy tak naprawdę nie kupuje zmontowanego rękodzieła, ponieważ w ich oczach są one poniżej standardu.

• Praca przy komputerze wymagająca opłat rejestracyjnych. Na ogół zawierają one przewodnik po dobrym, a nie do niczego, zawierający najbardziej ogólne informacje na temat prowadzenia działalności internetowej oraz listę firm, z którymi można się skontaktować, aby rozpocząć. Kontakty te zazwyczaj nie są zainteresowane lub płacą zbyt mało, aby były warte Twojego czasu.

• Rozliczenia medyczne. Zwykle musisz zapłacić tysiące dolarów, aby zainwestować w oprogramowanie, szkolenia i pomoc techniczną. Kupujesz je bez pewności, że pod koniec dnia zdobędziesz klientów.

Oszustwa związane z pracą w domu mają na celu po prostu zabranie pieniędzy bez pozostawiania Ci pracy do wykonania lub zwrotu z inwestycji. Pamiętaj, że legalne możliwości biznesowe, czy to w domu, czy w inny sposób, nie będą wymagały uiszczania nieuzasadnionych opłat tylko po to, aby uzyskać więcej informacji. Co więcej, prawdziwe firmy nie będą uciekać się do taktyk nacisku, aby zmusić cię do współpracy. Upewnij się, że używasz swojej intuicji i podążaj za tym, co podpowiada ci instynkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *