• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Napisz pierwszą linię powieści, aby zagwarantować sprzedaż

Napisz pierwszą linię powieści, aby zagwarantować sprzedaż

Zacznij pisać od konfliktu, jeśli chcesz zagwarantować sprzedaż, złapać agenta lub wydawcę, otrzymać dużą zaliczkę. Twój protagonista czegoś chce, a twój antagonista chce to zablokować. Jeśli chcesz być gwiazdą miesiąca wydawcy, po prostu od razu rozdaj sporą dawkę konfliktu. Odważne jak. Potem są pochłonięci twoją historią i jest już za późno na ucieczkę. Zaufaj mi, czytelnicy, agenci i wydawcy rozważą pisanie z dużą dawką konfliktu jako szczęście dla ich firmy. Czytelnicy nie będą chcieli tego odkładać. Duzi chłopcy mogą po prostu poklepać cię po głowie i zapłacić sześciocyfrową zaliczkę.

Ponieważ konflikt jest tak istotny dla dobrego pisania, niezależnie od tego, czy jest to beletrystyka, czy literatura faktu, książki dla dzieci czy pamiętniki, pomoże Ci przyciągnąć uwagę. Proponuję, abyś już teraz zaczął ćwiczyć sztukę pisania konfliktu podczas swoich debiutów. Przeczytaj przykłady i napisz własne:

· James wszedł gotowy do upadku i wtedy zobaczył potwora. (Antagonista chce umilić czas protagoniście)

· Kiedy wszedłem, Emily miała na sobie moją ulubioną bluzkę, którą miałem założyć dziś wieczorem. Stała tam, próbując przeprosić za jej rozdarcie (Antagonista zablokował bohaterowi możliwość noszenia tej nocy jej ulubionej bluzki).

· Jimmy pracował dziesięć godzin po dziesięć dolarów na godzinę, a teraz John mówił, że jest bezwartościowy, nie zamierzał płacić. (John chce odebrać Jimmy’emu zarobki).

Zdania są z góry mojej głowy i nie uważam ich za głębokie ani nic takiego. Ale pamiętaj, moim zadaniem jest upraszczanie wszystkich dużych, obco brzmiących rzeczy. Moje zdania wyraźnie pokazują postacie będące w konflikcie. Możesz „poczuć” napięcie. Twój bohater czegoś chce, a twój przeciwnik chce to odebrać. Twój antagonista może nawet nie być osobą. Może to być kamień na drzwiach, uniemożliwiający twojemu bohaterowi ucieczkę przed złym facetem.

W mojej powieści „Żona burmistrza nosiła szafiry”, młoda żona burmistrza chce zmienić obraz centrum miasta, czyniąc z niego Czarny Camelot; jej antagoniści chcą zniszczyć pomysł inkubatora, który mógłby to urzeczywistnić.

To konflikt przyciąga uwagę czytelnika. Osiemdziesiąt procent wszystkich czytelników nadal czyta z powodu konfliktu. Jeśli nie ma konfliktu, historia leży płasko na stronie, rozpada się i traci zainteresowanie czytelnika. To trochę nudne ziewanie. Kiedy pojawia się konflikt, czytelnicy ożywiają się i przedzierają przez złą składnię, błędnie napisane słowa, wady struktury i nijaki dialog, aby dowiedzieć się, jak konflikt się kończy. Nie sugeruję jednak zaniedbania jakiejkolwiek części sztuki pisania. Po prostu konflikt jest jednym z najsilniejszych elementów dobrego pisania i zbyt często tracimy uwagę czytelnika, ponieważ zaniedbujemy to narzędzie do pisania.

Tak więc, jeśli chcesz zdobyć przychylność redaktora, agenta lub wydawcy, po prostu pozwól im nacieszyć się konfliktem od pierwszej linii i zobacz, jak Twoja historia rośnie w stosie błota i zwiększa sprzedaż.

W „Żona burmistrza nosiła szafiry” opowieść rozpoczyna się od dwóch nieznanych postaci, szepczących w czymś, co wydaje się być tajemniczym miejscem. Gospodarz wściekle pił gazetę i rzuca ją na stół z ciemnego drewna. Widzimy, że stwierdza: Pogłoski o zdenerwowaniu Rady. Teraz gość wychyla głowę z cienia i mówi: „W moim kraju jego gatunek znika bez śladu”. Chce usunąć burmistrza; jego opozycja chce naprawić sytuację przed posiedzeniem rady.

W „Koniec usprawiedliwia środki”, główny bohater, Jalen, próbuje zasnąć; jego matka i ojciec toczą gwałtowną kłótnię. Chce, żeby to powstrzymali; stają się głośniejsze.

W kolorze fioletowym dziecko Celie jest szczęśliwe, że rodzi swoje dziecko; antagonista, jej ojciec, zabiera dziecko, aby ją wydać. Krzyczy: „Nie!” Ojca już nie ma.

Agenci i wydawcy są przeszkoleni w rozpoznawaniu konfliktów i ich szukaniu. Skorzystaj z tego teraz. Napisz konflikt w pierwszej linijce do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *