• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Musisz się powstrzymać, aby nie otrzymać tego, o co prosisz

Musisz się powstrzymać, aby nie otrzymać tego, o co prosisz

Zapytaj, a otrzymasz opis Prawa Przyciągania w pigułce.

Moment, w którym jasno określisz, czego pragniesz, jest w drodze do ciebie.
Jedynym sposobem, aby NIE przyjąć pragnienia swojego serca, jest oparcie się jego przyjęciu.

To jest uniwersalne prawo. Tak jak prawo grawitacji musi zawsze przyciągać do środka, tak prawo przyciągania zawsze działa z taką matematyczną precyzją, że musi dostarczać ludzi, sytuacje i możliwości, które odzwierciedlają nasze myśli, uczucia i emocje.

Wątpliwość jest najpowszechniejszą formą oporu. Często spędzamy czas na wyjaśnianiu nowego samochodu, nowej pracy, nowego domu lub nowego związku, którym chcemy się cieszyć. Wtedy zaczynamy rozważać myśli, które wydają się uzasadniać nasze wątpliwości.

„To kosztuje o wiele za dużo”. (Wątpię, czy stać mnie na to).

„Nikt nie ma wszystkich cech, które chciałbym mieć u partnera. Jestem zbyt wybredna”. (Wątpię, żebym
może znaleźć kogoś, kto mnie kocha i akceptuje).

„Ta firma nigdy nie zatrudniła kobiety do tej pracy”. (Wątpię, że to zrobią
Wybierz mnie.)

Odkryłem, że antidotum na zwątpienie niekoniecznie polega na przekonaniu, że coś się wydarzy, ale na otwarciu się na możliwość, że może się to zdarzyć.

Czy zgodziłbyś się, że jeśli choćby jedna osoba osiągnęła to, czego pragniesz, to może się to przytrafić tobie? To jest możliwe.

Kiedy poszedłem do banku, aby uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny na moje mieszkanie w porcie, zdawałem sobie sprawę z „rzeczywistości”, że bank zazwyczaj potrzebuje dowodów trzech lat, aby się zakwalifikować. Mogłem tylko wykazać, że trzymiesięczne zarobki były wystarczająco wysokie, aby kwalifikować się do tak dużego kredytu hipotecznego.

Mogłem skupić się na tym, czego nie miałem. Mogłem skupić się na tym, co słyszałem o pożyczkach bankowych. Mogłem powiedzieć: „Naprawdę chcę tam mieszkać, ale nie sądzę, by bank zgodził się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego”. Jestem pewien, że cała moja rodzina i przyjaciele zgodziliby się ze mną i dodali swoje historie, aby wzmocnić moje wątpliwości.

Chociaż nie wiedziałem na pewno, że kierownik banku zaakceptuje mnie na podstawie tych trzymiesięcznych dochodów, wierzyłem, że jakoś może i skupiłem się na tej realnej możliwości.

Ciekawie było patrzeć, jak kierownik banku analizuje liczby na swoim kalkulatorze – przetwarzając „fakty” i wyczuwając, do czego jestem zdolny. Być może z pewnym niepokojem wyraził we mnie swoją wiarę, kiedy w końcu podniósł głowę i powiedział: „Jeśli możesz sprzedać swoje obecne mieszkanie za tę kwotę i kupić mieszkanie przy porcie za tę kwotę, to jest twoje. Zwykle muszę się zobaczyć trzy lata dochodu na zatwierdzenie kredytu hipotecznego tej wielkości, ale ja jestem menadżerem banku! ”

Czego wyraźnie pragniesz w swoim życiu? Jakie sny wyraziłeś w myślach lub słowach, którym oparłeś się, budząc wątpliwości? Czego naprawdę chcesz? Jeśli chcesz pozostać otwarty nawet na możliwość jej otrzymania, to zrobisz to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *