• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Możesz legalnie inwestować w marihuanę na giełdzie

Możesz legalnie inwestować w marihuanę na giełdzie

Kilka dekad temu badania nad korzyściami medycznymi marihuany były powszechne i były finansowane zarówno z dotacji prywatnych, jak i publicznych. Prawie każda większa uczelnia prowadziła jakiś program studiowania tego przedmiotu. Ale gdy rząd zaczął bardziej agresywnie regulować lub zakazywać używania narkotyków, badania nad marihuaną upadły na dalszy plan. Wiele z tych samych badań stało się nielegalnych, a osoby prowadzące takie badania zostały zagrożone surowymi karami, w tym długimi karami więzienia.

Ale w ostatnich latach naukowcy i lekarze – a także ich własni pacjenci i grupy zajmujące się legalizacją marihuany do użytku medycznego – zrobili postępy i obecnie używanie marihuany jest oficjalnie sankcjonowane w wielu jurysdykcjach. Na przykład w Kalifornii można uzyskać recepty, aby używać go do celów medycznych. Wielu, którzy używają tego pojemnika leczniczego, twierdzi, że działa on dobrze w leczeniu przewlekłego bólu, jaskry i innych dolegliwości. Ze względu na wzrost popularności marihuany jako leku medycznego, wiele firm ma nadzieję na zyski z tego narkotyku, uprawiając, dystrybuując lub w inny sposób dostarczając marihuanę konsumentom, którzy potrzebują jej jako leku na receptę.

Globalna firma medyczna Bayer – znana głównie z powszechnie znanych produktów aspiryny – na przykład niedawno podpisała umowy licencyjne z małą firmą biotechnologiczną w Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w wydajnym dostarczaniu aktywnego składnika marihuany. Dostarczając ten aktywny składnik chemiczny w aerozolu, firma ma nadzieję przyciągnąć tych użytkowników, którzy są zaniepokojeni złymi skutkami palenia tytoniu dla zdrowia. Inne wielkie korporacje eksperymentują ze sposobami dostarczania medycznej marihuany na dużą skalę. Jeśli narkotyk kiedykolwiek stanie się legalny, chcą być gotowi, aby wykorzystać nowy rynek i uzyskać skok na potencjalną konkurencję.

Kupując akcje firm, które mają szansę skorzystać z przyszłości medycznej marihuany, możesz wziąć udział w każdym potencjalnym przełomie w tym sektorze biotechnologii i opieki zdrowotnej. Ale ponieważ narkotyki nie są jeszcze opłacalne – przynajmniej dla tych, którzy sprzedają je legalnie – wielu inwestorów, którzy wpłacają pieniądze na firmy wspierające, które są głównie w branży marihuany, może nie widzieć zysków przez wiele lat, jeśli w ogóle.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie firm, które już przynoszą zyski, sprzedając leki na receptę. Jeśli badania nad marihuaną przekonają ustawodawców, aby pozwolili na jej sprzedaż jak zwykły lek, firmy te z pewnością dostaną część akcji. Mogą zdobyć swój udział w rynku firmy, pakując ją i dystrybuując, opracowując na jej podstawie nowe leki lub uprawiając surowiec i przekształcając go w nadające się do użytku lekarstwa na receptę. Ale w międzyczasie, jeśli zainwestowałeś w te firmy, aby wykorzystać zyski, które mogą pochodzić z marihuany, nie musisz po prostu siedzieć i czekać na przyszłość. Inwestując w solidne, rentowne firmy, odniesiesz natychmiastowe korzyści. A jeśli przyszłość medycznej marihuany rysuje się w jasnych barwach, będziesz w stanie w pełni wykorzystać nowe i rewolucyjne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *