• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Kiedy używać mil dla osób często podróżujących w programie lojalnościowym – programy partnerskie w praktyce

Kiedy używać mil dla osób często podróżujących w programie lojalnościowym – programy partnerskie w praktyce

Częste mile lotnicze brzmią w zasadzie świetnie – podróżuj określoną linią lotniczą i zbieraj punkty, które możesz spieniężyć później, lub użyj określonej karty kredytowej, aby zdobyć punkty bez podróżowania. Co może być lepszego niż darmowy bilet lotniczy? Linie lotnicze niestety nie są tak zainteresowane Twoim nagłym pragnieniem latania za darmo. Ich celem jest sprzedaż miejsc, a nie oddawanie ich, bez względu na to, jak bardzo starają się zachęcić Cię do zdobywania częstych mil. Mając świadomość kilku prostych sztuczek związanych z handlem, możesz nie tylko zwiększyć liczbę zdobywanych punktów za loty, ale także maksymalnie je rozciągnąć.

Po pierwsze, zdobądź maksymalną liczbę punktów za każdym razem, gdy lecisz, wybierając określony program i przestrzegając wszystkich jego zasad i przepisów. Bądź świadomy ich promocji i firm partnerskich. Możesz gromadzić mile, kupując kwiaty w określonej kwiaciarni lub zatrzymując się w określonym hotelu. Bądź na bieżąco, czytając ich strony internetowe i biuletyny o promocjach. Niektóre techniki mogą również przynieść więcej mil. Na przykład sprawdź, czy możesz gromadzić dodatkowe mile za podróże służbowe, płacąc za lot własną kartą kredytową i zwracając się do szefa. Lub jeśli Twój współmałżonek leci mniej niż Ty, może skorzystać z bezpłatnego biletu milowego dla osób często podróżujących, podczas gdy płatny bilet trafia na Twoje konto, dzięki czemu szybciej zdobywasz więcej punktów. Podczas aktywnego gromadzenia mil zachowaj porządek. Zachowaj paragony i uważaj na błędy w wyciągach. Dowiedz się, ile masz mil i ile potrzebujesz, aby zakwalifikować się do bezpłatnych przejazdów lub innych korzyści, które wiążą się z określonym statusem częstego pasażera. Wreszcie, nie marnuj mil na tanie loty ani nie wykorzystuj ich na inne zakupy, takie jak subskrypcje czasopism lub członkostwo w klubach.

Choć promocja może się wydawać wspaniała, częste mile lotnicze to w zasadzie gotówka i możesz założyć się, że linia lotnicza chce zaoszczędzić pieniądze, wydając je na coś innego niż bilet lotniczy.

Czy myślisz, że nigdy nie będziesz latać wystarczająco często, aby zgromadzić wystarczającą liczbę mil, aby być przydatnym? Możesz zdobywać punkty nawet bez latania, używając karty kredytowej, która oferuje częste mile lotnicze na podstawie kwoty, którą pobierasz co miesiąc. Chociaż te karty kredytowe brzmią jak świetne oferty, wykorzystanie ich w pełni może być trudne. Wiele kart oferujących mile wiąże się również z wysoką roczną opłatą, więc upewnij się, że karty są warte opłat, zanim z nich skorzystasz. Na przykład, jeśli karta kosztuje pięćdziesiąt dolarów rocznie, a zgromadzenie wystarczającej liczby mil na zakup biletu o wartości mniejszej niż dwieście dolarów zajmuje cztery lata, to inwestycja w kartę nie przyniosła żadnych oszczędności. Jeśli uważasz, że kartą kredytową do przejechania mil możesz uzyskać wartościowe oszczędności, to pobieraj tyle, ile możesz – artykuły spożywcze, obiady, a nawet rachunki miesięczne – ale spłacaj rachunek co miesiąc, w przeciwnym razie będziesz tracić pieniądze na naliczonych odsetkach. Jeśli idziesz do restauracji z przyjaciółmi lub rodziną, poproś ich o zapłacenie za posiłek w gotówce i obciążenie Twojej karty kredytowej rachunkiem. Niektóre restauracje dają dodatkowe kilometry, gdy płacisz określoną kartą kredytową umożliwiającą gromadzenie mil, a niektóre karty kredytowe zapewniają dodatkowy przebieg, gdy płacisz za artykuły spożywcze i inne przedmioty. Skorzystaj z tych ofert, sprawdzając wysyłki karty kredytowej, biuletyny e-mailowe i witrynę internetową.

Wreszcie, spędziłeś lata, zbierając tysiące częstych mil lotniczych na wszystkim, od kart kredytowych po podróże służbowe za miasto, a teraz jesteś gotowy, aby je spieniężyć i żyć pełnią życia. Pierwszym sposobem na uzyskanie najlepszego lotu z najlepszymi możliwymi ulepszeniami lub korzyściami wynikającymi z częstych mil lotniczych jest zakup biletów jak najwcześniej – nawet z rocznym wyprzedzeniem. Spróbuj też zaplanować lot na środek tygodnia – wtorek, środę lub czwartek – zamiast w sobotę lub niedzielę, kiedy leci więcej osób, i spróbuj zarezerwować loty w południe, które są mniej popularne niż rano lub wczesnym wieczorem. Na koniec zadzwoń do linii lotniczej, zamiast rezerwować lot przez Internet. Wszystkie te metody z większym prawdopodobieństwem doprowadzą do otrzymania nagród i ofert, które chcesz uzyskać od swoich ciężko zarobionych częstych pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *