• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Kiedy składasz zeznanie podatkowe?

Kiedy składasz zeznanie podatkowe?

Pierwszy znany podatek dochodowy, który Amerykanie byli prawnie zobowiązani do zapłacenia, został uchwalony w latach sześćdziesiątych XIX wieku, za prezydentury Abrahama Lincolna. Wojna secesyjna okazała się bardzo kosztowna w finansowaniu, a prezydent i Kongres powołali komisarza skarbowego i uchwalili ustawę zobowiązującą obywateli do płacenia podatku dochodowego.

Pierwotnie termin wypełnienia i rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych nie przypadał na 15 kwietnia. Początkowo był ustawiony na 1 marca. Następnie, w roku 1918, Kongres przesunął datę na 15 marca. Następnie, podczas wielkiego remontu w 1954 roku, data została ponownie przesunięta do 15 kwietnia i tak jest do dziś. Ale tak jest dopiero od nieco ponad 50 lat. Z historycznego punktu widzenia to nie jest zbyt długie i prawdopodobnie można to zmienić ponownie.

Jeśli jesteś indywidualnym płatnikiem podatków, musisz złożyć zeznanie lub przedłużenie terminu (formularz 4868) do 15 kwietnia. Firmy i inne osoby prawne są zobowiązane do złożenia zeznania podatkowego do 15 marca, a jeśli nie, muszą również złożyć przedłużenie terminu na złożenie wniosku. To, czego nie robi to przedłużenie, to wydłużenie czasu, w którym musisz zapłacić wszelkie podatki należne rządowi. Tak więc, jeśli nie jesteś w stanie terminowo przygotować swoich osobistych lub biznesowych informacji finansowych i nie masz rozsądnego oszacowania kwoty podatku, który możesz być winien, możesz spodziewać się zapłacenia jakiejś formy kary.

W latach po drugiej wojnie światowej ciężar odpowiedzialności podatkowej rozkładał się w równym stopniu na świat korporacyjny i indywidualnego podatnika. Jednak dzisiaj nastąpiła zmiana w kierunku większej odpowiedzialności jednostki, a mniej biznesu. Aby zademonstrować, jak partykularne interesy zaczęły prześcigać amerykańską politykę, w 1867 roku opinia publiczna była tak silna, a oburzenie opinii publicznej tak głośne, że Prezydent i Kongres uchylili ustawę o podatku dochodowym, a od 1868 do 1913 roku prawie wszystko dochody z działalności rządu pochodziły ze sprzedaży alkoholu, piwa, wina i tytoniu.

Ciekawy czas podczas formowania się Ameryki i ostatecznego opodatkowania miał miejsce w 1918 r. Do tego momentu ogromna większość dochodów z funduszy rządowych pochodziła ze sprzedaży napojów alkoholowych. W 1919 r. Kongres przyjął poprawkę do konstytucji, która zakazała produkcji lub sprzedaży alkoholu; co zastąpiłoby przychody? Zaproponowanym rozwiązaniem był amerykański podatek dochodowy i od tego czasu płacimy. Chociaż podczas wielkich lat znanych jako prohibicja, wielu „agentów skarbowych” spędzało całe dnie na tropieniu „księżycowych błyskotek”, a nie oszustów podatkowych, obywatel amerykański, indywidualny podatnik, wziął na siebie duży ciężar wspierania dochodów rządowych i stało się cięższe wraz z każdego mijającego roku.

Następnie, w 1942 r., Uchwalono ustawę o dochodach z 1942 r. I rozpoczęła się era „nowego ładu”. Od tego czasu kontrola, władza i wydatki rządu rosną w fenomenalnym tempie, a dziś amerykański podatnik wspiera biliona dolarów giganta znanego jako rząd Stanów Zjednoczonych. Ta drapieżna bestia pochłania ponad 10% naszych zarobków każdego roku i jeśli Administracja Ubezpieczeń Społecznych postawi na swoim, będzie nadal konsumować jeszcze więcej naszych tygodniowych zarobków. Nie możemy przewidzieć żadnej innej ulgi w zasięgu wzroku.

Obecnie za wszystkie regulacje podatkowe w tym kraju odpowiada urząd skarbowy, a istnieją cztery główne działy tego urzędu: Płac i Inwestycje, Samozatrudnieni w małych / średnich firmach, Duże i średnie firmy oraz Zwolnienia z podatku i podmioty rządowe. Każdy dział ma obowiązki związane z jego indywidualną specjalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *