• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Kiedy dzień podatkowy przypada cztery razy w roku

Kiedy dzień podatkowy przypada cztery razy w roku

lub ponad 10 milionów Amerykanów, dzień podatkowy pojawia się do czterech razy w roku. Wielu właścicieli małych firm, a także osoby osiągające dochody z inwestycji, wynajmu nieruchomości lub alimentów, często są zobowiązane do płacenia szacunkowych podatków kwartalnych każdego kwietnia, czerwca, września i stycznia.

Wielu zgłaszających ma problem z ustaleniem, ile są winni lub, co gorsza, zapomina o dokonaniu płatności – jest to kosztowny błąd, gdy niedopłata zwykle skutkuje dodatkowymi karami i grzywnami.

„Płacenie szacunkowych podatków to prawdziwy problem” – mówi Matt Hammond, broker z siedzibą w Tustin w Kalifornii. „Konieczność uwzględnienia takich rzeczy, jak bezpieczne obliczenia, wartości procentowe i specjalne zasady, które mają zastosowanie, może być skomplikowana. Ponadto samo pamiętanie o terminowym wysłaniu płatności jest trudne, a potem martwię się, czy tam dotarła”. W zeszłym roku Hammond był jednym z podatników, których zapłata do IRS skończyła się na dnie Zatoki San Francisco, kiedy przewróciła się ciężarówka przewożąca 30 000 dokumentów podatkowych i płatności.

Na szczęście istnieją sposoby na ułatwienie składania „kwartalników”. Na przykład nowa usługa online od twórców TurboTax w pełni automatyzuje szacowane obliczenia podatkowe i płatności.

Szacunkowe podatki TurboTax mogą pomóc wyeliminować bóle głowy i kłopoty związane z dokonywaniem szacunkowych płatności podatku. Usługa online obejmuje kalkulator do określenia kwoty do zapłaty, kwartalne przypomnienia e-mail i prowadzenie ewidencji online, więc niespodzianki związane z podatkami należą już do przeszłości.

Ponadto usługa elektronicznie przesyła płatności i zapewnia potwierdzenia od podmiotów zajmujących się przetwarzaniem danych przez IRS, takich jak Hammond, co może zapewnić spokój ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *