• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Kiedy bank mówi „nie”

Kiedy bank mówi „nie”

Faktoring był praktykowany od wieków. Rzymianie sprzedawali weksle po obniżonej cenie, podobnie jak Fenicjanie. Słowo „czynnik” pochodzi z łaciny, języka Rzymu. To znaczy „robić” lub „robić”. Podróże Pielgrzyma do Ameryki były finansowane z zaliczek od Factor, który zapewnił fundusze na opłacenie podróży. Pielgrzymi zwrócili pieniądze zarobkami z Ameryki. Faktoring do dziś jest niezwykle powszechną praktyką biznesową w Europie, podczas gdy wielu amerykańskich biznesmenów nigdy o tym nie słyszało.

Faktoring to sprzedaż Twoich wierzytelności za gotówkę w porównaniu z czekaniem 30-60 lub 90 dni na spłatę przez klienta. Kiedy dostarczasz firmie faktoringowej kopie swoich faktur, firma faktoringowa wykorzystuje Twoje faktury, aby udzielić pożyczki Twojej firmie. Jest to prosty proces, który można zautomatyzować już po pierwszej transakcji. Kredyt nie jest problemem w przypadku udzielania kredytów lub finansowania należności. Firmy finansowe przyglądają się historii kredytowej dostawcy, a nie Twojej! Jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie dla małych i średnich firm, które działają krócej niż dwa lata.

Moje pierwsze doświadczenie z faktoringiem pojawiło się, gdy jeden z moich klientów podatkowych uzyskał spore roczne zobowiązanie podatkowe. Prowadził małą firmę przewozową i miał bardzo niewiele problemów podatkowych na przepustce. Jednak z powodu nagłego przyspieszenia wzrostu w ostatniej połowie roku prowadził od 2 do 3 razy więcej transakcji. Ponieważ nie miał wystarczających odpisów podatkowych, jego zobowiązanie podatkowe naprawdę mocno ucierpiało. W rzeczywistości miał poważne problemy z przepływem gotówki z powodu nieplanowanego wzrostu!

Rozmawialiśmy o sytuacji, jego podatki zostały zakończone, a ponieważ wynajął kilka ciężarówek, aby nadążyć za pracą, mogliśmy potraktować koszt wynajmu jako odpis. Ale nadal obowiązywał podatek od samozatrudnienia i nie było wątpliwości, że odnotował wzrost dochodów z działalności gospodarczej.

Nic nie powiedziałem, ale martwiłem się o jego zapłatę za przygotowanie podatkowe. Wiedziałem, że ma problemy z przepływem gotówki, a podatek nie pomógł. Potem powiedział mi o fakturach wartych 30 000 dolarów. Ponieważ faktury nie zostały zapłacone, nie zostały uwzględnione w jego dochodzie za ten rok, więc nie miałem pojęcia, że ​​ma faktury na taką kwotę. Faktycznie faktury były rozrzucone na jego biurku.

Poszedłem do internetu i zacząłem przeszukiwać „faktury”. Nigdy wcześniej tak naprawdę nie rozumiałem faktoringu, ale słyszałem o tym. Nie musieliśmy fakturować faktur mojego klienta, ponieważ zadzwonił do firmy, z którą pracował, wyjaśnił sytuację i natychmiast zapłacili mu 50% faktury, a saldo wkrótce potem.

Przeszukałem już temat „Faktoring” lub Finansowanie należności i będąc podatnikiem zawsze szukałem sposobów, aby pomóc moim klientom w jak najszybszym płaceniu podatków, zwłaszcza jeśli byli winni podatki pracownicze.

Umieściłem ogłoszenie online i w ciągu kilku dni zadzwoniłem do CPA. Miał klienta, który importował produkty kulinarne z zagranicy. Musieli wziąć pod uwagę dość dużą fakturę. Zadzwoniłem do jednej z Firm Faktoringowych, wyjaśniłem sytuację. Firma faktoringowa zorganizowała dla swojej firmy złożenie zamówienia od dostawcy z zagranicy. Po złożeniu zamówienia uwzględniliśmy fakturę. Klient w ciągu kilku dni otrzymał ponad 90% kwoty faktury. Następnie powtórzył ofertę jeszcze 3 lub 4 razy!

Finansowanie zamówienia jest nieco trudniejsze do uzyskania niż finansowanie rozrachunków z odbiorcami, jednak jest ono bardzo przydatne dla firm, które dokonują dużych zakupów i odsprzedają je osobom trzecim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *