• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Jakie są korzyści z darowizn samochodów – samochód za darmo?

Jakie są korzyści z darowizn samochodów – samochód za darmo?

Jeśli chodzi o pozbycie się starego jalopy, czy znasz swoje wybory? Wiele osób wymienia swoje samochody za orzeszki ziemne lub próbuje samodzielnie sprzedać swoje pojazdy za pomocą szyldów na przednich szybach, loterii cytrynowej lub ogłoszeń drobnych. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że możesz uzyskać znacznie więcej ze swoich śmieci, przekazując swój samochód, zamiast go sprzedawać.

Po co oddawać samochód? Czemu nie! Przekazując swój samochód, zapewniasz środki transportu osobom, które wcześniej były bez nich, umożliwiając im wykonywanie prac, których wcześniej nie mogli z powodu braku transportu. Ponadto wiele agencji przyjmuje darowiznę od Twojego samochodu, a następnie naprawia pojazd i sprzedaje go osobie trzeciej, zarabiając w ten sposób pieniądze na organizację charytatywną.

Istnieje wiele organizacji, które przyjmują darowizny w postaci samochodów, ciężarówek, pojazdów rekreacyjnych, łodzi i przyczep. Organizacje te obejmują American Diabetes Association, Kars4Kids, Firefighters Burn Institute, American Red Cross, Habitat for Humanity i United Way. Przekazanie samochodu to świetny sposób, aby pomóc tym organizacjom charytatywnym osiągnąć ich cele polegające na zapewnianiu pomocy i opieki osobom ze wszystkich środowisk.

Jeśli Twój samochód to tylko kawał rdzewiejącego rdzy na trawniku przed domem, nie wykluczaj darowizny! Zamiast zostawić zepsuty samochód na złomowisku, skontaktuj się z organizacją charytatywną, która przyjmuje darowizny w postaci samochodów. Z drugiej strony organizacje zaakceptują pojazdy, które nie są już eksploatowane, zakładając, że ich wartość może zrównoważyć opłaty za holowanie. Tak, organizacja może nawet odholować Twój samochód za darmo!

Główne pytanie, które wiele osób zadaje sobie w związku z darowiznami samochodów, brzmi po prostu: po co dawać darowizny, skoro można je sprzedać? Chociaż wiele osób chciałoby podarować swój czas, pieniądze lub towary, wiele osób potrzebuje środków ze sprzedaży samochodu na zakup nowego pojazdu. Głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na oddanie samochodu lub pojazdu rekreacyjnego, jest fakt, że darowiznę można odliczyć od podatku. Jeśli Twój pojazd jest wart mniej niż 500 USD, odliczenie może zostać potrącone natychmiast. Jeśli jednak Twój samochód jest wart ponad 500 USD, organizacja charytatywna prześle Ci określoną wartość do odliczenia. Ta wartość jest zwykle ceną sprzedaży Twojego pojazdu.

To odliczenie podatkowe jest idealne dla osób, których pojazdy są warte mniej niż 1000 USD, ponieważ generalnie będą mieli trudności z wymianą lub sprzedażą samochodu za tę wartość. Zamiast otrzymywać żałosną kwotę za stary pojazd, zastanów się, jaki wpływ może wywrzeć odliczenie podatku na koniec dnia. Skorzystaj ze zwrotu podatku na zakup nowego samochodu, zamiast wymieniać go za ułamek jego potencjalnej ceny.

Przekazywanie pojazdów rekreacyjnych, w tym łodzi, kamperów i przyczep, to kolejny świetny sposób na oddanie społeczności i czerpanie korzyści z podatków. Często rynek tych pojazdów jest ograniczony, a osoby fizyczne często utkną w płaceniu kosztów przechowywania lub innych opłat, gdy szukają nabywcy. Zamiast patrzeć, jak Twoja inwestycja spada, skontaktuj się z organizacją charytatywną, która przyjmie darowiznę i natychmiast zobacz, jak Twój gest przyniesie korzyści obu stronom. Wiele organizacji charytatywnych, które akceptują samochody, niekoniecznie akceptuje te pojazdy, dlatego przed pojawieniem się ze swoją łodzią, kamperem lub przyczepą należy skontaktować się z dowolną organizacją.

Przekazanie pojazdu to doskonały sposób na udzielenie potrzebnego wsparcia organizacjom charytatywnym, a jednocześnie przyniesie korzyści w zakresie zwrotu podatku. Jeśli znajdziesz się w posiadaniu pojazdu, który już dla Ciebie nie pracuje, rozważ darowiznę przed wykupieniem tego ogłoszenia i pozwól organizacji zabrać Twój samochód za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *