• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego wysokie ryzyko prowadzi do wysokich zysków?

Dlaczego wysokie ryzyko prowadzi do wysokich zysków?

Istnieje wiele mitów i faktów na temat inwestowania. Niektóre pseudo fakty są takie, że inwestycje z wysokim zwrotem są ryzykowne, a inwestycje o niskim ryzyku są bezpieczne. Prawda jest taka, że ​​nie ma żadnej dokładnej krzywej, która przedstawiałaby ryzyko jako funkcję zwrotu. Inwestycje o niskim zwrocie mogą być również bardzo ryzykowne, na przykład w przypadku oszustwa.

Jednak pseudo fakt, że ryzyko koreluje ze zwrotem, ma w sobie trochę prawdy. Musisz zrozumieć, co to powoduje.

Pieniądze nie dają pieniędzy. Ludzie zarabiają pieniądze. Ktoś inny będzie musiał popracować nad tymi pieniędzmi, aby pieniądze mogły wyprodukować więcej pieniędzy. Nazwijmy tych ludzi pracownikami. Wśród pracowników są tu dyrektorzy generalni, przedsiębiorcy, aż po pracowników fizycznych. Pracownicy ci organizują różne zasoby, w tym twoje pieniądze i siebie, aby zmaksymalizować swoje zyski.

To, ile otrzyma każdy pracownik, zależy od podaży i popytu. Obecnie, z powodu stuleci prześladowań i ludobójstwa, ludzie, którzy ryzykują podjęciem wystarczającej ilości, by zostać przedsiębiorcami lub uwielbiają uczyć się wystarczająco dużo, by zostać prezesami, są niedostatecznie reprezentowani w puli genów.

Rynek ceni to, co rzadkie. Tak więc przedsiębiorcy i prezesi zarabiają znacznie wyższe pensje niż pracownicy fizyczni, którzy często są inwestorami. Komuniści, zdając sobie z tego sprawę, przechodzą na stronę, popierając interesy właścicieli kapitału przeciwko interesom pracowników, żądając niższych pensji prezesów.

Tutaj inwestorami są ci, którzy po prostu wpłacają pieniądze i nie robią nic innego dla firmy. Jeśli inwestujesz w swój biznes, jesteś zarówno inwestorem, jak i pracownikiem. Twój zwrot jako inwestora to kwota zysku, którą pracownicy są skłonni się z Tobą podzielić. Dla uproszczenia powiedzmy, że firma ma już ugruntowaną pozycję i przynosi stałe przychody.

Powiedzmy, że firma zarabia 100 000 dolarów rocznie. Obecnie łączna wartość aktywów firmy może wynosić tylko 100 000 USD. W pewnym sensie pracownicy tej firmy uzyskują 100% zwrotu z inwestycji rocznie, prawda? Jednak pomimo tego, że łączne aktywa firmy wynoszą tylko 100 000,00 USD, firma nie jest warta 100 000,00 USD. Każda firma, która przynosi 100 000,00 USD rocznie, musi być warta co najmniej 500 000,00 USD.

Oto haczyk. Dlaczego, u licha, pracownicy są gotowi sprzedać ci swoje firmy za jedyne 100 000 dolarów? Tak jak pracownicy mają wartość rynkową, tak i wynagrodzenie pieniężne ma wartość rynkową. Nazywamy to stopą procentową. Pracownicy wiedzą, że wystarczy, aby uzyskać 20% ROI rocznie.

Dlatego nie zamierza sprzedać Ci firmy za 100 000 USD. Ma zamiar sprzedać ci firmę za 500 000 USD. Jeśli zapłacisz 100 000 USD, zgodzi się przekazać Ci tylko 20% swojej wartości. Zobaczysz. W pewnym sensie przedsięwzięcia biznesowe nie kierują się pseudo-faktyczną mantrą: „Wysokie ryzyko, wysokie zyski, niskie ryzyko, niskie zyski”. Ryzyko i zysk zależą od umiejętności przedsiębiorców, a nie od tych krzywych.

Jednak gdy oferty trafiają do potencjalnych inwestorów, pracownicy używają tej mantry do decydowania o zwrocie z inwestycji, na jaki inwestor zasługuje. Jeśli przedsiębiorcy zdadzą sobie sprawę, że ich biznes jest całkiem bezpieczny, po prostu zapewni inwestorom niski zwrot z inwestycji. I w ten sposób mantra niskiego ryzyka, niskiego zysku, wysokiego ryzyka, wysokiego zysku staje się rzeczywistością z punktu widzenia inwestorów.

Wyjątki od normy

Jeśli kobieta pracuje jako striptizerka i otrzymuje wynagrodzenie, jaki jest jej zwrot z inwestycji? Biorąc pod uwagę, że wykonuje pracę, która absolutnie nie wymaga kapitału i dostaje trochę pieniędzy, to zwrot z inwestycji jest nieskończony, prawda? Nie zgodziłbym się. Musisz wziąć pod uwagę jej urodę, rozmiar jej piersi, jej seksapil i młody wiek jako atuty. Możemy myśleć o wartości aktywów jako o tym, ile jesteśmy gotowi zapłacić jej jako niewolnik. W takim przypadku zwrot z inwestycji nie jest tak naprawdę nieskończony. Myślę, że nie jest dużo wyższy niż typowy zwrot z inwestycji. Zobaczysz więcej, gdy będziesz omawiać ich wartość.

Własny biznes można traktować jako inwestycję. Możesz kupić produkt za 10 000 $ i sprzedać go za 16 000 $ i na przykład uzyskać 60% zwrotu w ciągu miesiąca. Czy to ryzykowne? Nie, wiele osób robi to co miesiąc. Jednak w pewnym sensie nie jest to tak naprawdę inwestycja. Gdyby tak było, bylibyśmy miliarderem, po prostu kontynuując reinwestowanie. To biznes. To inwestycja, na którą musimy pracować. W pewnym sensie rzeczywisty zwrot z inwestycji nie wynosi tak naprawdę 60% miesięcznie, ponieważ sama firma ma wartość rynkową. Chciałem tylko poinformować, że przy odrobinie pracy rzeczywiście możesz uzyskać 60% zwrotu z części swoich pieniędzy.

Jednak musisz pracować nad tymi pieniędzmi, zamiast po prostu odpalać i zapomnieć. Dlatego nie jest to inwestycja. To bardziej praca jak striptizerka.

Doświadczeni biznesmeni otrzymują ogromne zyski i nie pracują. W tym sensie wystarczy przeliczyć prawdziwą wartość jego firmy. W pewnym sensie to też nie jest inwestycja, ponieważ nie może on po prostu zwiększyć swoich zarobków, wpłacając więcej pieniędzy. Wartość rynkowa jego firmy jest ogromna. Jeśli weźmiesz pod uwagę godziwą wartość rynkową jego firmy jako kapitał i zysk jako odsetki, możesz uzyskać zwrot z inwestycji, dzieląc zysk przez godziwą wartość rynkową. W takim przypadku zwrot z inwestycji zwykle ponownie spadnie do kwoty standardowej.

Poza tym istnieje ryzyko, które jest nieodłącznie związane nie z inwestycją.

Na przykład inwestowanie na morzu wydaje się być mniej ryzykowne niż inwestowanie we własnym kraju. Dlaczego? Cóż, nigdy się nie dowiesz, kiedy następnym razem wpadniesz na jakieś błahe procesy sądowe lub gdy jakiś fanatyk religijny zajmie się twoimi sklepami. Miejsca, w których mieszkasz, to miejsca, w których często walczysz z innymi. Porozmawiamy o tym więcej, gdy będziemy mówić o inwestycjach offshore.

Niektóre inwestycje są dość złe. Wpłacanie pieniędzy do banku może często przynosić tak mały zwrot, że jest on w rzeczywistości niższy niż stopa inflacji. Oznacza to, że co roku tracisz pieniądze. W pewnym sensie jest to również ryzykowne, ponieważ masz gwarancję utraty pieniędzy każdego roku. Jak to jest z niskim ryzykiem i niską wydajnością. Jednak ludzie umieszczają swoje pieniądze w banku, aby zapewnić płynność i zrównoważyć ryzyko związane z innymi inwestycjami.

Manipulowanie zyskiem i ryzykiem

Ryzykiem i zyskiem można manipulować. Przy takim samym zysku inwestorzy mogą uzyskać mniejsze ryzyko, dywersyfikując swoje pieniądze. Jednak proces ten jest uciążliwy. Takie procesy ponownie zmieniają inwestowanie w inny biznes. Przy takim samym ryzyku lub przy bardzo niskim ryzyku inwestor może zwiększyć rentowność, wykorzystując swoje pieniądze pożyczonymi środkami. Odbywa się to zwykle w branży nieruchomości. Banki zdały sobie sprawę, że wartość ziemi jest dość stabilna i dlatego zazwyczaj są skłonne pożyczać pieniądze sektorowi bankowemu ziemi niż większość innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *