• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego w NFL jest tyle złych zachowań

Dlaczego w NFL jest tyle złych zachowań

Negatywne zachowanie graczy w NFL jest zawsze wysokie. Jako były zawodnik NFL widziałem wiele przypadków złego zachowania graczy zarówno na boisku, jak i poza nim. W tym artykule omówię, dlaczego uważam, że zachowanie zawodników pogarsza się z każdym sezonem.

Przede wszystkim ewoluuje kultura graczy NFL. Kiedy wszedłem do ligi w 1999 roku, byli weterani, którzy byli dla ciebie mentorami i przyjmowali cię jako swojego młodszego brata. Do moich mentorów należeli Tony Siragusa, Ray Lewis, Jonathan Ogden i inni fantastyczni weterani. Oprócz pełnienia funkcji mentorów i liderów drużyn, ci weterani dbali również o to, aby młodzi gracze zachowywali się i unikali kłopotów. Tam, gdzie NFL ewoluuje teraz, przeciętny „weteran” ma tylko 28 lat. Młodsi zawodnicy w wieku 21-23 lat nie szanują starszych graczy, ponieważ starsi gracze są średnio tylko 5-6 lat starsi.

Ale tutaj jest prawdziwy problem. Młodzi gracze o wysokim drafcie, wchodzący do ligi, zarabiają tyle samo, a czasem nawet więcej, niż doświadczeni weterani. Stwarza to dwa główne problemy. Po pierwsze, młodemu graczowi trudno jest szanować starszych graczy, gdy ten młody gracz zarabia więcej pieniędzy niż weterani. Po drugie, starsi gracze są zazdrośni i nienawidzą młodszych graczy za to, że płacą im więcej, kiedy nawet nie sprawdzili się w NFL. Nie trzeba dodawać, że stwarza to wiele tarć między weteranami a nowymi graczami. Jak byś się czuł w swojej pracy, gdyby Twoja firma co roku zatrudniała nowe dzieciaki świeżo po college’u i płaciła im więcej pieniędzy, niż tobie? Czy chciałbyś być ich mentorem i pomagać im, aby mogli podjąć Twoją pracę? Prawdopodobnie nie. Czułbyś się urażony, ponieważ zarabiają o wiele więcej pieniędzy niż ty, mimo że jesteś osobą z całą wiedzą i doświadczeniem. Prawdopodobnie byłbyś również wściekły na swoją firmę za to, że jest niesprawiedliwa, jeśli chodzi o sposób, w jaki ci płacą w porównaniu z nowymi dziećmi, których musisz pomagać w szkoleniu. To jest problem, który szkodzi NFL.

Ze względu na wszystkie te tarcia o wynagrodzenie gracze tacy jak Pacman Jones z Tennessee Titans i Anthony Henry z Cincinnati Bengals nie są mentorowani przez weteranów i nie uczą, jak zachowywać się jak zawodowiec. Sposobem na spojrzenie na to jest postrzeganie weteranów jako ojców dla młodszych graczy. Weterani uczą młodszych graczy, jak zachowywać się jak zawodowiec, a gdy młodszy gracz wypadnie z szeregu, weterani dają mu znać, że takie zachowanie nie będzie tolerowane. Następnie, kiedy ten młody gracz staje się weteranem, uczy nowych graczy, jak zachowywać się i zachowywać jak zawodowiec. Tak działa system od początku NFL. Ale teraz kończy się z powodu całej zazdrości o pieniądze i ligi skupiającej się bardziej na młodszych graczach.

Jako były gracz NFL, którego mentorem byli doświadczeni gracze, rozumiem, czego fani oczekują od nas jako graczy i nie ma wymówek dla złego zachowania graczy. Kiedy popełnisz błąd za pomyłką, musisz zapłacić cenę za swoje działania, a Pacman i Henry zapłacą za swoje złe zachowanie.

Jest jednak dobra wiadomość. Komisarz NFL Roger Godell czyni postępy w rozwiązaniu tego problemu. Właśnie utworzył pierwszą Radę Graczy NFL, aby zebrać pomysły od graczy, aby dowiedzieć się, co może zrobić, aby pomóc młodym graczom, którzy wciąż wpadają w kłopoty. Aby każdy mógł cieszyć się sportem numer jeden, NFL musi współpracować jako zespół i musi wrócić do programu mentoringu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *