• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego pozwolić, aby problemy finansowe zrujnowały twoje małżeństwo

Dlaczego pozwolić, aby problemy finansowe zrujnowały twoje małżeństwo

Czy pieniądze są tak trudne do zrozumienia? Problemy finansowe w małżeństwie są z pewnością prawdziwym zabójcą związku i jednym z najczęstszych problemów małżeńskich, które niepotrzebnie prowadzą do rozwodu.

Kiedy się nad tym zastanowić, sprawy pieniędzy są dość proste. Możesz sobie na coś pozwolić lub nie możesz, a jeśli nie możesz, masz dwie możliwości, albo przestań wydawać pieniądze gdzie indziej, albo zarób więcej.

W tej chwili szukam nowego samochodu, co sprawiło, że pomyślałem o liczbie osób, które finansują takie zakupy, a następnie mają trudności ze spłatą. Teraz rozumiem, że potrzebny jest samochód i że ludzie nie zawsze są w stanie kupić tak drogie przedmioty od razu, ale to, co mnie zadziwia, to rodzaj pojazdów, które ludzie kupują za pieniądze.

Jeden z moich najlepszych przyjaciół zawsze kupuje samochody na kredyt, a nie stare samochody, takie jak Range Rover, mercedes i jaguary, a mimo to z trudem spłaca miesięczne spłaty kredytu hipotecznego, nie mówiąc już o finansowaniu samochodu. Jako rodzina patrzą na nas i zazdroszczą temu, że nie musimy się martwić, gdy pojawi się nieoczekiwany rachunek lub jeśli czegoś chcemy, możemy po prostu wyjść i kupić to bez żadnych obaw. Dzieje się tak, ponieważ przestrzegamy głównej złotej zasady unikania problemów finansowych w małżeństwie, nigdy nie wydajemy tego, czego nie mamy i nie marnujemy pieniędzy na niepotrzebne spłaty odsetek.

To naprawdę dość prosta koncepcja, jeśli chcemy czegoś, co nie jest krytyczne, czekamy na to, kupujemy tylko to, na co nas stać. Gdybyśmy musieli sfinansować samochód, kupowalibyśmy coś, co spełniłoby swoje zadanie, ale nie luksusowy samochód. Czy kiedykolwiek widziałeś, ile luksusowych samochodów jest przejętych i przechodzi przez aukcje? Co za strata, wystarczy spojrzeć na to, co traci się w początkowym depozycie i odsetkach, a następnie na samochody stracone i sprzedane za orzeszki ziemne bardziej bystrym finansowo.

W każdym razie, wracając do moich przyjaciół, małżeństwo jest zawsze pod presją, ponieważ problemy finansowe są nieustannie rozważane przez ich umysły. Nigdy nie wiedzą z miesiąca na miesiąc, w jaki sposób sfinansują następną spłatę kredytu hipotecznego lub spłatę samochodu. Drobne rzeczy wypadają z perspektywy, ponieważ poziom stresu jest wysoki, a wszystko to wynika z problemów finansowych w małżeństwie. Denerwują się na siebie nawzajem, a jednak oboje są winni, oboje chcą tego, na co ich nie stać, i chociaż zarabiają znacznie więcej niż większość, z każdym zarobionym groszem ich oczekiwania rosną, ich wydatki rosną, a problemy finansowe trwają. .

Tak wiele par popada w problemy finansowe tylko dlatego, że decydują się zignorować problemy finansowe, oczekują, że znikną, rozwiązują się bez żadnego wysiłku, ale tak jak każdy inny problem małżeński, problemy finansowe należy rozwiązać, zdusić w zarodku, zanim wyjdą na wolność. z ręki.
Walka nie jest odpowiedzią, kłótnie niczego nie rozwiązują iz pewnością nie rozwiązują prawdziwej przyczyny problemu, który sprowadza się do podaży i popytu. Nie ma tak naprawdę znaczenia, w jaki sposób wystąpił pierwotny problem, dlaczego pieniądze są teraz krótkie i dlaczego nie można płacić rachunków i ogólnie rzecz biorąc, wina zwykle nie leży po stronie jednej osoby, pytanie brzmi, jak szybko oboje staniecie twarzą w twarz do problemu, wyciągnij głowę z chmur i zacznij coś z tym robić.

Rozmawiałem z przyjacielem zeszłej nocy, a on walczył z problemem z zupełnie innego zakątka niż jego żona, zapominając o całej koncepcji, że małżeństwo sprowadza się do pracy zespołowej, wspólnej pracy, aby rozwiązać wszystko, co rzuca ci życie. Kiedy tracisz koncentrację, nie widzisz, co naprawdę ma znaczenie w życiu, zaczynasz się kłócić i walczyć ze sobą, zamiast pracować razem, aby rozwiązać takie problemy, zaczynasz odrywać się od samych podstaw tego, co może być solidnym związkiem.
Bez względu na to, jak rozwinęły się twoje problemy finansowe w małżeństwie, błoga ignorancja, szczęśliwa karta kredytowa, podjęcie ważnej decyzji finansowej bez dyskusji o tym lub po prostu wydawanie za dużo co tydzień, teraz musicie usiąść razem, skupić się na sprawie, zapomnieć co wydarzyło się w przeszłości, w jaki sposób znalazłeś się w tej sytuacji i poświęciłeś cały swój czas i energię na jej rozwiązanie.

Nie obwiniaj nikogo, nie szukaj walki, po prostu usiądź, wyszczególnij swoje wydatki, wyszczególnij swoje zarobki, a następnie zastanów się, jak wypełnić lukę. Wspierajcie się nawzajem w całym procesie, pracujcie razem nad tym samym celem, którym jest nauczenie się żyć w ramach swoich możliwości, czy to poprzez pracę przez więcej godzin, przekwalifikowanie się do lepiej płatnej pracy, znalezienie możliwości zarobienia dodatkowej gotówki z domu, czy po prostu zaakceptowanie siebie. życie poza swoimi możliwościami i zastanawianie się, jak możesz wydawać mniej.

Nie pozwól, aby problemy finansowe przesłaniały twoje małżeństwo, rozwiąż je, zanim zniszczysz coś bardzo wyjątkowego i żyj, by tego żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *