• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia komunikacyjnego …

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia komunikacyjnego …

Wraz ze wzrostem liczby ludności coraz więcej samochodów i kierowców wyjeżdża na autostrady. Przy tak wielu pojazdach na drogach wypadki są nieuniknione. Ubezpieczenie samochodu może stanowić różnicę między drobną niedogodnością a poważnym problemem. Ale dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia i ile powinieneś kupić?

Ubezpieczenie samochodu jest wymagane przez prawo we wszystkich stanach i chroni Cię, płacąc za szkody lub obrażenia, które wyrządzasz innym podczas prowadzenia samochodu; uszkodzenie Twojego samochodu lub obrażenia Ciebie lub Twoich pasażerów w Twoim samochodzie w wyniku wypadku; i niektóre inne zdarzenia, takie jak kradzież i wandalizm. Bez ubezpieczenia ryzykujesz, że będziesz musiał pokryć pełny koszt wszelkich szkód, które wyrządzisz innym swoim pojazdem.

Wymagania dotyczące zakresu ubezpieczenia różnią się w zależności od stanu, ale zwykle obejmują:

Odpowiedzialność: Płaci za szkody wynikające z obrażeń ciała i szkód majątkowych innych osób, za które jesteś odpowiedzialny. Uszkodzenia ciała obejmują koszty leczenia, utracone zarobki oraz ból i cierpienie. Szkody majątkowe obejmują zniszczone mienie i utratę możliwości korzystania z mienia. Przepisy stanowe zwykle określają minimalne kwoty, ale wyższe kwoty są dostępne i zwykle zalecane.

Ochrona przed obrażeniami ciała: jest wymagana w wielu stanach. Płaci tobie lub twoim pasażerom za opiekę medyczną w wyniku wypadku, niezależnie od tego, kto mógł być winny, i jest często nazywany ubezpieczeniem bez winy. Może również pokryć utracone zarobki, wymianę usług i koszty pogrzebu. Prawo stanowe zwykle określa minimalne wymagane kwoty.

Opłaty medyczne: Ubezpieczenie to jest dostępne w niektórych stanach (zwykle w stanach bez ubezpieczenia od winy) i jest płatne niezależnie od tego, kto mógł być winny. Opłaca rozsądne i niezbędne koszty leczenia i pogrzebu ubezpieczonego w przypadku uszkodzenia ciała w wyniku wypadku.

Kolizja: płaci za uszkodzenie samochodu spowodowane kolizją.

Kompleksowe: płaci za uszkodzenia samochodu spowodowane przez „inne niż kolizje”; w tym ogień, wiatr, grad, wandalizm i strajki zwierząt.

Nieubezpieczony kierowca: Wypłaca odszkodowanie, gdy ubezpieczony jest ranny w wypadku spowodowanym przez inną osobę, która nie ma ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lub przez kierowcę potrąconego i uciekającego.

Niedubezpieczony kierowca: Wypłaca odszkodowanie, gdy ubezpieczony zostaje ranny w wypadku spowodowanym przez inną osobę, która nie posiada wystarczającego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, aby pokryć pełną kwotę szkód.

Składki na ubezpieczenie samochodu różnią się znacznie w zależności od firmy i będą zależeć od kilku czynników, w tym:
Jaki zakres wybierzesz; Marka i model samochodu, którym jeździsz, Twoje wyniki w nauce, wiek, płeć i stan cywilny oraz miejsce zamieszkania.

Wiele osób uważa ubezpieczenie samochodu za zło konieczne, które może uratować ich dobrobyt finansowy. Oceń swoje potrzeby, przeprowadź badania i podejmij decyzję, która najbardziej Ci odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *