• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego nie firma internetowa?

Dlaczego nie firma internetowa?

Najczęstsze pytanie, które często zadają mi niektórzy moi klienci, którzy są nowicjuszami, brzmi: „Czy jest już za późno, aby rozpocząć biznes internetowy?”. Moja odpowiedź brzmi: nie.

Dzieje się tak, ponieważ nie mogę dziś wymyślić lepszego biznesu.
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad alternatywami i porównałeś je z biznesem internetowym?

Spójrz na gazety i magazyny z ogłoszeniami o możliwościach franczyzy. Koszt zakupu możliwości biznesowej opartej na franczyzie jest co najmniej wygórowany. Powodem tego jest to, że kupujesz firmę o ugruntowanej pozycji, która, miejmy nadzieję, przetestowała wiele zmiennych związanych z zarządzaniem i marketingiem i została uznana za dochodową. Twórca pomysłu na biznes przetrwał cały ból, który naturalnie wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowej firmy. Obecnie cieszy się umiarkowanym lub wysokim poziomem sukcesu w swoim przedsiębiorstwie, dlatego franczyza się rozwija.

Franczyza nieuchronnie staje się dla niego kolejnym źródłem dochodów. To, co nie jest gwarantowane (i nikt nie może dać Ci żadnej gwarancji w żadnym przedsięwzięciu biznesowym), to to, że będziesz cieszyć się takim samym poziomem sukcesu, gdy firma zostanie przeniesiona do Twojej okolicy. Na tym polega ryzyko po zapłaceniu ogromnych sum pieniędzy właścicielowi franczyzy. Zaletą umowy franczyzowej jest to, że przedsiębiorstwo jest zasadniczo gotowe do startu.
Inną alternatywą jest bycie innowacyjnym i kreatywnym, tak aby rozpocząć zupełnie nowy biznes z własnym pomysłem (do którego faktycznie możesz dochodzić praw autorskich). Podejmij ryzyko finansowe, poświęć godziny, wyćwicz to i być może, po prostu możesz odnieść sukces i kto wie, możesz po prostu rozwinąć własną franczyzę. To może ci się spodobać, jeśli masz dużo czasu i pieniędzy do stracenia.

Krok naprzód w Internecie.
Nigdy nie spotkałem przedsiębiorstwa, w którym koszt początkowy mógłby być tak niski, o ile jest się ostrożnym i nie daje się wciągnąć w schematy „szybkiego wzbogacenia się”. Niewiele osób będzie spierać się z faktem, że biznes internetowy można rozpocząć mając 1000 $ i mniej dzięki starannemu planowaniu i odpowiednim korepetycjom.

Co więcej, nie musisz mieć do czynienia z pracownikami, na pewno możesz prowadzić to z domu (a więc bez wynajmu), z pewnością możesz pracować na część etatu na początku i stać się na pełny etat, gdy poczujesz się komfortowo ze swoimi zarobkami.

Inne korzyści płynące z marketingu internetowego to:
Promowanie i sprzedaż bezpośrednio na światowym rynku.
Zautomatyzowana sprzedaż i płatność kartą kredytową, która umożliwia dokonywanie sprzedaży 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Zmiana cen produktów i promocji, aby określić, czego chce rynek.
Łatwe tworzenie listy klientów przechodzących przez Twój sklep internetowy.
Prowadź swoją firmę z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz połączenie z Internetem, gdziekolwiek jesteś.

Chociaż dla początkujących biznes internetowy może wydawać się zatłoczony na powierzchni, ciasto internetowe ma wartość wielu miliardów dolarów i wkrótce rozciąga się na biliony. Może się tylko zwiększyć. Wsiadaj i zdobądź swój własny kawałek!

Istnieją trzy sposoby, aby wziąć udział w akcji.
Twój pomysł na biznes internetowy może być konkurencyjny (model „ja też”), uzupełniający istniejący pomysł lub zupełnie nowy i nowatorski. Jeśli masz te trzy linie myślenia, wymyślenie pomysłu na biznes internetowy z pewnością przyniesie w końcu dywidendę dzięki odpowiednim strategiom marketingu internetowego.

Nie zapominaj też, że z czasem Twoje dochody z biznesu internetowego wzrosną znacznie powyżej Twoich wysiłków. Jestem pewien, że słyszałeś o jednym z najlepszych sprzedawców internetowych, który sprzedał jeden produkt na milion dolarów w 24 godziny. Każdego dnia ogromne sumy pieniędzy są legalnie zarabiane w Internecie przez różnego rodzaju sprzedawców internetowych, z których niektórzy nie mają znaczących kwalifikacji edukacyjnych. Będziesz mniej pracował i zarabiał więcej, ucząc się sztuki strategicznego marketingu internetowego. Jednak słowo przestrogi – nie spodziewaj się sukcesu z dnia na dzień. Rozbudowanie firmy do poziomu wysoce dochodowego wymaga czasu. Wybierz niszę biznesową, którą nienasycone interesujesz, a także wzmocnisz swoją siłę. W ten sposób będziesz się dobrze bawić i jednocześnie zarabiać pieniądze. Jedną sztuczką, której nauczyłem się dużo później, jest robienie tego, co robią tak zwani guru, a nie to, co mówią —– tak, rób to, co robią, a nie to, co mówią!
Aby odnieść sukces, musisz być bardzo zorganizowany, zwłaszcza jeśli prowadzisz biznes w niepełnym wymiarze godzin, intensywnie zarządzasz swoim czasem, tworzysz odpowiednie narzędzia marketingowe i zdobywasz wymaganą wiedzę i umiejętności. Zrób to dobrze, a będziesz na najlepszej drodze do sześciocyfrowego dochodu w jak najkrótszym czasie.

Fakt: Internet stworzył więcej milionerów niż jakiekolwiek inne medium biznesowe w historii.
Musisz tylko nauczyć się robić to we właściwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *