• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja

Dlaczego meble do domowego biura są ważne – meble biurowe do domu

Wybór odpowiedniego biurka komputerowego i krzesła biurkowego do użytku w domowym biurze jest ważniejszą decyzją, niż zdaje sobie sprawę wielu ludzi, którzy pracują w domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych z nas, którzy prowadzą firmy internetowe z domu. Dlaczego? Ponieważ spędzamy więcej godzin przy naszych biurkach niż osoby samozatrudnione w przedsięwzięciach offline. Każdy przedsiębiorca, który w dużym stopniu polega na komputerach, powinien ostrożnie wybierać biurko (i krzesło).

Możesz zapytać „o co chodzi? To tylko biurko. Zamieszanie to Twój wynik finansowy! Kilka badań przeprowadzonych w ostatnich latach jednoznacznie dowiodło, że meble, których używamy w aranżacjach biurowych (biurka, krzesła itp.) Mają bezpośredni wpływ na produktywność pracy. A to ma ogromny wpływ na Twoje zarobki!

Ergonomia to jedna część równania. Co to jest ergonomia? American Heritage Dictionary of the English Language definiuje to jako: „naukę stosowaną w projektowaniu sprzętu, tak jak w miejscu pracy, mającą na celu maksymalizację produktywności poprzez zmniejszenie zmęczenia i dyskomfortu operatora”. Chodzi o to, aby wybrać meble biurowe, które pozwolą Twojemu ciału zająć odpowiednią pozycję podczas wykonywania obowiązków. Zmniejsza to negatywne skutki fizyczne, takie jak siedzenie bez odpowiedniego podparcia pleców i nóg, pisanie w niewygodnej pozycji, ponieważ biurko nie znajduje się we właściwej odległości lub wysokości, i inne kwestie.

Oprócz tego, że jest irytujące, niewygodne połączenie biurka i krzesła biurkowego może po prostu powodować, że wykonujesz mniej pracy. W końcu kto chce pracować w takim środowisku? Nawet jeśli wiesz, że praca wymaga wykonania, większość ludzi znajduje wygodne wymówki, by robić inne rzeczy, gdy ich ciało jest obciążone źle zaprojektowanymi meblami. Końcowym rezultatem tego wszystkiego jest oczywiście niska produktywność.

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na wybór biurka komputerowego i wydajność pracy jest organizacja. Nie jestem najlepiej zorganizowaną osobą na świecie w moim domowym biurze, ale nauczyłem się, że zły wybór biurka znacznie utrudnia utrzymanie porządku.

W tej decyzji jest coś więcej, niż mogłoby się wydawać. Prawdopodobnie największą uwagę należy zwrócić na powierzchnię. Mniejsze komputery stacjonarne są zwykle „nie, nie”, ponieważ albo kuszą, aby gromadzić ważne dokumenty w niezorganizowany sposób, albo odkładać je gdzieś na uboczu (a zatem łatwo o nich zapomnieć). O ile nie jesteś mocno ograniczony przestrzenią biurową, inwestycja w biurko z dużym desktopem zwróci się wielokrotnie w kolejnych latach.

Jest jeszcze jeden dobry powód, aby wybrać większe biurko: komputer. Małe biurka po prostu nie zapewniają wystarczającej ilości miejsca na monitor, klawiaturę, podkładkę pod mysz itp. Dodaj drukarkę, faks i telefon, a przekonasz się, że nie ma miejsca na nic innego. To po prostu nie jest praktyczne. Pomiń małe biurka, które ładnie wyglądają i pasują do Twoich innych mebli. Wybierz większy, nawet jeśli nie jest tak atrakcyjny wizualnie. Twoje domowe biuro, gdy znajduje się w Twoim domu i chcesz, aby wyglądało ładnie, ostatecznie polega na zarabianiu pieniędzy.

Jeśli dobrze się przyjrzysz, możesz znaleźć biurko komputerowe, które spełnia oba kryteria: ergonomiczne i wystarczająco duże, aby pomóc Ci uporządkować ważne rzeczy. Ostatecznie chcesz, aby Twoje meble były sprzymierzeńcem w Twoim domowym biurze, a nie wrogiem. Wybierz elementy, które pomogą Ci wygodniej pracować. Dzięki temu więcej pieniędzy trafi na Twoje konto bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *