• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego karty kredytowe są dobre

Dlaczego karty kredytowe są dobre

Ponieważ kredyt to coś, co jest tak ważne, ale także czasami mylące, zamierzamy Ci wszystko wyjaśnić w prostych słowach.

Pokażemy Ci również, jak uzyskać kredyt, na który zasługujesz, jak najlepiej go wykorzystać i jak poprawić ogólną zdolność kredytową, bez względu na to, gdzie się teraz znajduje.
Przez lata konwencjonalna mądrość finansowa brzmiała, że ​​„karty kredytowe są złe”. Powiedziano nam, że przecięcie naszych kart kredytowych to jedyny sposób na uwolnienie się od zadłużonej niewoli. Ludzie musieli „żyć w granicach swoich możliwości”, a jeśli kiedykolwiek miałyby być używane karty kredytowe, powinno to być „tylko w nagłych wypadkach”.

Ta konwencjonalna „mądrość” okazała się nie tylko nieprawdziwa, ale i bolesna dla tych, którzy jej słuchali. Prawda jest taka, że ​​karty kredytowe to nasi przyjaciele. Są naszymi sprzymierzeńcami w budowaniu kredytu. Jak myślisz, jak łatwo jest zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego, skoro nigdy nie miałeś nawet karty kredytowej? Odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej pokazuje potencjalnym pożyczkodawcom, że jesteś w stanie zarządzać swoimi finansami. Co więcej, inteligentny użytkownik karty kredytowej odwraca grę odsetkową do góry nogami i faktycznie używa swoich kart kredytowych, aby udzielać sobie nieoprocentowanych pożyczek.

Użyj swoich kart kredytowych, aby zarabiać pieniądze dla siebie

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje karty kredytowe, musisz ich używać i często z nich korzystać. Jeśli masz dwie karty z limitami 500 $, możesz chcieć prawie ich maksymalizować każdego miesiąca. Skonfiguruj jedną kartę, aby opłacać comiesięczne rachunki (kabel, telefon komórkowy, ubezpieczenie samochodu itp.), A drugą używaj do zakupów benzyny i artykułów spożywczych. Jeśli masz karty o znacznie wyższych limitach, powiedzmy 5000 USD lub 10000 USD, to maksymalne ich maksymalizowanie każdego miesiąca prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem, ale powinieneś używać swoich kart kredytowych w jak największym stopniu – i powinieneś spłacać je w całości co miesiąc .

Załóżmy, że masz 90 $ rachunku za kablówkę do 3 dnia, 110 $ za telefon komórkowy 12 i 150 $ składek na ubezpieczenie samochodu do 15 dnia każdego miesiąca. „Płacisz na stacjach benzynowych” za pomocą karty kredytowej 4, 11, 18 i 26 dnia miesiąca, wydając łącznie 165 USD. To łącznie 515 dolarów. Ale oto piękno – firma obsługująca Twoją kartę kredytową wysyła Twój wyciąg pierwszego dnia, ale nie wymaga płatności przed 15. Oznacza to, że opłaty w wysokości 515 USD, z których część datuje się na trzeci dzień poprzedniego miesiąca, są należne dopiero 15 dnia następnego miesiąca. Ponieważ odsetki są naliczane tylko od niespłaconej części Twojego miesięcznego salda, oznacza to półtora miesiąca pożyczki bez odsetek! Jeśli masz limit kredytowy w wysokości 1000 USD (lub dwie karty kredytowe o wartości 500 USD), możesz kontynuować obciążanie karty przez drugi miesiąc, zanim kiedykolwiek zapłacisz za pierwszy miesiąc.

O co tyle szumu? Wyobraź sobie, że masz 1000 $ na koncie oszczędnościowym na rynku pieniężnym, przynoszącym 5% zysku. Twoje pieniądze byłyby dla ciebie oprocentowane. Zasadniczo będziesz zarabiać pieniądze za każdym razem, gdy użyjesz karty kredytowej.

Przelewy z salda – inny sposób na obrócenie karty kredytowej
Gra na głowie

Jeśli masz wyższy limit kredytowy, karty kredytowe mogą posłużyć do krótkoterminowego finansowania większych zakupów. Załóżmy, że masz limit kredytowy w wysokości 10 000 USD i chcesz kupić nową sofę za 2500 USD. Opcje finansowania w sklepach meblowych są zwykle zdzierstwem, więc dlaczego nie sfinansować zakupu samodzielnie? Możesz mieć nieoprocentowaną pożyczkę na okres do 45 dni (może 60, w zależności od „okresu karencji” karty kredytowej), w którym to czasie możesz zaoszczędzić pieniądze na spłatę całej kwoty lub przynajmniej jej części. A najlepszą rzeczą w Twojej skrzynce pocztowej, która jest stale zalewana ofertami kart kredytowych, jest to, że często możesz przenieść istniejące saldo karty kredytowej na nowe karty z początkowymi stopami procentowymi w wysokości 0 procent!

Na przykład, wyobraź sobie, że kupiłeś używany samochód za 9 000 USD – w całości na karcie kredytowej. Konwencjonalna mądrość mogłaby powiedzieć, że było to okropnie głupie, ale ty wiesz lepiej. Otrzymałeś już ofertę i zatwierdzono dodatkową kartę z limitem kredytowym w wysokości 10 000 USD i wstępną stopą procentową w wysokości 0% na jeden pełny rok. Po dokonaniu jednej płatności z salda istniejącej karty, przelewasz 8500 USD na nową kartę, gdzie możesz spłacić ją w całości za pomocą 12 płatności po 708 USD – cała kwota główna, bez odsetek. Potem będziesz właścicielem samochodu bez długów.

Jeśli 708 $ to dla ciebie za dużo, oczywiście możesz płacić mniej każdego miesiąca. Jeszcze bardziej ryzykowną, ale potencjalnie satysfakcjonującą strategią byłoby płacenie jak najmniej za nową kartę, a następnie nadzieja na kolejną 0-procentową ofertę wprowadzającą w przyszłym roku. Nie ma nic nielegalnego ani nawet pozbawionego skrupułów w graniu w karty kredytowe w ten sposób – ma to tylko sens finansowy. Firmy obsługujące karty kredytowe istnieją, aby zarabiać na swoich błędach, ale jeśli jesteś czujnym konsumentem, możesz odwrócić grę i zarabiać pieniądze dla siebie! Co jeszcze lepsze, jeśli trochę dziwne, jest to, że firmy obsługujące karty kredytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *