• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Dlaczego dochód rezydualny / pasywny

Dlaczego dochód rezydualny / pasywny

Dlaczego lepiej jest mieć dochód rezydualny, a nie polegać wyłącznie na dochodzie z wypłaty? Dochód rezydualny z definicji to dochód uzyskany przez osobę fizyczną, który generalnie pochodzi z jej posiadanych aktywów. Pozwala to osobie nie martwić się już spędzaniem 8 godzin dziennie w biurze, pracując, ponieważ jego majątek osobisty teraz zarabia dla niego pieniądze.

Obecna praktyka zarabiania na życie polega na znalezieniu pracy i pracy godzinowej lub rocznej. Mają pensje lub wypłaty, które otrzymują zwykle co miesiąc, a to pozwala im kupować rzeczy, których chcą, podróżować do miejsc, do których chcą podróżować lub po prostu kupować wszystko, na co pozwala im ich wypłata, ale szczęśliwa historia kończy się, gdy pieniądze został już wydany, a ludzie muszą stale zgłaszać się do pracy i ciągle od nowa kontynuować swoją obecną pracę. Ich wypłaty pojawiają się raz po raz, ale tak samo jest z wysiłkiem, aby kontynuować pracę za te ciężko zarobione pieniądze.

Ludzie mogą aspirować do wyższych pensji, awansując w swoich obecnych firmach lub mogą chcieć aspirować do wyższych płac w innych firmach. Mogą zdobyć wyższe wykształcenie, może tytuł MBA i zostać przydzieleni na wyższe stanowiska kierownicze, takie jak przełożony lub menedżer w firmie. Ich pensje stają się wyższe, a styl życia również może się podnieść. Mimo to, pod koniec dnia, nadal muszą stawić się do pracy następnego dnia, odczuwać więcej zmartwień i presji z pracy, ponieważ wciąż muszą codziennie pracować na swój sposób, aby stale cieszyć się wypłatami, którymi są. otrzymanie tego pozwoli im cieszyć się i utrzymać styl życia, którym chcą się cieszyć.

To technicznie rzecz biorąc, jest to wyścig szczurów i cykl w życiu większości ludzi, który trwa i trwa. Cykl przychodzenia do pracy się nie kończy. Dzieje się tak, ponieważ ludzie zawsze będą musieli płacić rachunki, położyć jedzenie na stole i po prostu cieszyć się dobrym weekendem.

Jak więc ktokolwiek może wyjść z wyścigu szczurów, pracując 8 godzin dziennie? Jak to możliwe, aby po prostu mieć pieniądze, które pozwolą na utrzymanie takiego stylu życia, jaki chciałoby się prowadzić, i dalej żyć, mając nadzieję, że nadal będzie można otrzymywać ciągłe dochody w banku?

Odpowiedź w zasadzie polega na tym, że możemy tworzyć bogactwo nie tylko na podstawie bycia pracownikiem i otrzymywania wypłaty w sposób ciągły, ale po prostu dzięki możliwości uzyskania dochodu z banku, niekoniecznie pracując na niego co godzinę.

To właśnie nazywamy dochodem rezydualnym. Dochód rezydualny, czyli tak zwany dochód pasywny, generuje dochód dla osoby poprzez jej majątek. Aktywa te mogą mieć postać nieruchomości, które przynoszą dochód z najmu. Udziały w spółce blue chip, która konsekwentnie zwraca dywidendy, są również sposobem na uzyskanie dochodu rezydualnego. Dotyczy to również jednostek uczestnictwa w funduszach wspólnego inwestowania, które konsekwentnie zwracają właścicielom funduszy zyski z inwestycji funduszy.

Proces zmiany stylu życia finansowanego z dochodu z pracy na styl życia finansowany z dochodu rezydualnego generowanego z majątku danej osoby będzie wyzwaniem dla każdego, kto jest obecnie uwikłany w cykl wyścigów szczurów. Możliwość zaoszczędzenia wystarczającej ilości pieniędzy lub skorzystania z talentów i umiejętności danej osoby w celu stałego generowania dochodów bez powrotu do pracy na dobre jest procesem prowadzącym do niezależności finansowej.

Osoby, które wykorzystały swoje talenty i umiejętności i osiedliły się w kierunku niezależności finansowej, to osoby, które zmaksymalizowały swój potencjał dochodowy. Na przykład autorzy tekstów mogą potrzebować tylko napisać tylko kilka piosenek, które sprawią, że trafią na listy przebojów MTV lub Billboard, które będą konsekwentnie wyprzedawać sprzedaż płyt przez całe życie, będą mieli dochód rezydualny, zarabiając tantiemy za każdą piosenkę, którą napisali, która jest odtwarzana w radio lub sprzedawane w sklepach muzycznych.

Przedsiębiorcy lub odnoszący sukcesy biznesmeni, którzy rozpoczęli działalność i wykorzystali swoje pomysły biznesowe, które odniosły sukces, mogą spodziewać się stałych zysków ze swoich firm. Będą musieli tylko zatrudnić skutecznych menedżerów i ludzi, którzy będą nadal prowadzić ich firmy, i mogą po prostu oczekiwać, że ich firmy będą się rozwijać i czerpać zyski z ich operacji biznesowych.

Dlaczego dochód rezydualny jest lepszy niż wszystkie źródła dochodu? Dzieje się tak, ponieważ pozwala każdemu, kto początkowo wykorzystał swoje wysiłki, zasiać swoje nasiona w pomysłach biznesowych, talentach artystycznych lub strategiach inwestycyjnych, niezależnie od pochodzenia rodzinnego, wykształcenia, wieku, a nawet kariery zawodowej. Pozostały dochód zapewnia stabilność finansową i wolność bez konieczności powrotu do biura następnego dnia roboczego i po prostu cieszenia się wolnym czasem, aby poświęcić go swoim bliskim lub rzeczom, które zawsze chcieli robić w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *