• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Czy twoja nastolatka zarobi pieniądze tego lata?

Czy twoja nastolatka zarobi pieniądze tego lata?

Lato nadchodzi. Większość nastolatków zaczyna myśleć o zarabianiu dodatkowych pieniędzy w miesiącach między semestrami. Czy Twój nastolatek szuka J-O-B, czy myśli o założeniu firmy?

Przyjrzyjmy się zaletom każdego z nich, aby pomóc tobie i jemu zdecydować, którą drogą iść.

1. Potencjał dochodowy
PRACA: Masz gwarancję ustalonego wynagrodzenia godzinowego i tylko tyle godzin, ile oferuje firma.

Własny biznes: Zarabiasz pieniądze dzięki swojej ciężkiej pracy, kreatywności i innowacyjności. Nie jest to gwarantowane, ale jeśli pracujesz ciężej, możesz zarobić więcej pieniędzy.

2. Harmonogram
JOB: Twój szef ustala Twój harmonogram. Może być elastyczny. Albo nie.

Własny biznes: sam planujesz godziny. Może to oznaczać pracę mniej więcej godzinową. Możesz pracować nad swoim harmonogramem życia.

3. Skala płac
PRACA: Możesz zarobić swoją stawkę godzinową i niewiele więcej. Potencjał zwiększenia zarobków zależy od tego, czy szef może dać Ci więcej godzin.

Własny biznes: określasz wartość wykonywanej pracy i cenę wywoławczą. Często możesz zarobić więcej pieniędzy, mając mniej godzin.

4 osoby
JOB: Możesz mieć świetnego szefa i współpracowników, których lubisz. Albo nie.

Własny biznes: kontaktujesz się bezpośrednio z klientami. Ty wybierasz, z kim prowadzisz interesy. Ponieważ od tego zależy twoje źródło utrzymania, musisz nauczyć się dobrze pracować z ludźmi, nawet jeśli ich nie lubisz.

5. Doświadczenie
JOB: Zostajesz przeszkolony w pracy.

Własny biznes: uczysz się. Im bardziej angażujesz się w naukę, tym bardziej Twój biznes będzie się rozwijał.

To trudny wybór. Jeśli Twój nastolatek nie jest gotowy na samodzielne rozpoczęcie działalności gospodarczej, współpracuj z nim, aby firma rodzinna odniosła sukces. Kluczem jest jednak to, że musi tego chcieć, w przeciwnym razie będziesz walczył z przegraną bitwą. Rozpocznij z nim dyskusję już teraz i zobacz, czy jego własny biznes będzie dobrym wyborem tego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *