• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Czy nowe prawo upadłościowe przyniesie Ci korzyści?

Czy nowe prawo upadłościowe przyniesie Ci korzyści?

Zmiany w zasadach upadłości mają dwie strony.
O wiele trudniej będzie ogłosić upadłość zgodnie z rozdziałem 7 i uzyskać całkowicie czyste konto.

W przypadku przedsiębiorstw, które polegają na udzielaniu kredytów, nowe prawo dotyczące upadłości konsumenckich sprawdza się doskonale, zmniejszając liczbę roszczeń z tytułu upadłości osób fizycznych z tysięcy do dwucyfrowych (na krótką metę).

Jednak prawnicy współpracujący z rzeczywistymi osobami składającymi wniosek o upadłość twierdzą, że nowe prawo jest poważnie wadliwe, ponieważ nakłada większe obciążenia finansowe na już spłukanych klientów i ogranicza potencjalną spłatę długu małym firmom.

I oczywiście mamy firmy obsługujące karty kredytowe, które naliczają wysokie oprocentowanie, co w wielu przypadkach doprowadziło w pierwszej kolejności do bankructwa.
Według niektórych specjalistów finansowych, duża część zadłużenia narastającego jest wynikiem nadążania za Jonesami i nie myślenia przyszłościowo.

W przypadku 80% klientów korzystających z porad każdego miesiąca zadłużenie jest związane z kartą kredytową i wynosi średnio 32 000 USD – wynik sześciu do ośmiu kart.
Organizacje zajmujące się kredytami konsumenckimi twierdzą, że nowe prawo zapewnia strategie redukcji zadłużenia dla osób rozważających ogłoszenie upadłości i ogranicza nadużycia.

Zgodnie z nowym prawem ogłaszający upadłość wymaga skorzystania z doradztwa kredytowego zarówno przed, jak i po złożeniu wniosku, za które będzie obciążony.

Zatem teraz konsument będzie wiedział, jakie są zalety i wady ogłoszenia upadłości. Wydaje się jednak, że jest to tylko kolejny wydatek dla osoby, która już ma problemy finansowe.

Osoby ogłaszające bankructwo na ogół nie są nadmiernymi wydatkami, a jedynie stają w obliczu przejściowych katastrof finansowych, takich jak koszty leczenia, zwolnienia, rozwód, długi hazardowe lub inne kryzysy.
Zanim będziesz mógł ogłosić upadłość, musisz teraz ukończyć doradztwo kredytowe w agencji zatwierdzonej przez urząd Powierniczy Stanów Zjednoczonych.

Niniejsze doradztwo kredytowe ma na celu pomóc Ci określić, czy bankructwo jest właściwe.

Po zakończeniu bankructwa prawo wymaga, abyś wziął udział w kolejnej sesji doradztwa kredytowego.

Są to nowe wymagania, przed uchwaleniem tej ustawy prawo nie wymagało od osoby skorzystania z poradnictwa ani przed, ani po ogłoszeniu upadłości.

Po drugie, zgodnie ze starym prawem, osoba może podjąć decyzję o wniesieniu pozwu na podstawie rozdziału 7 lub rozdziału 13. Zgodnie z nową ustawą sąd zbada Twoje miesięczne dochody i zastosuje test majątkowy dotyczący stanu, w którym mieszkasz. Jeśli Twój dochód jest niższy lub równy średnim dochodom, będziesz mógł złożyć wniosek na podstawie rozdziału 7, który w efekcie da ci czystą kartę.

Ten średni dochód może wahać się od 28 000 USD w Missouri do 56 000 USD na Alasce.
Jeśli Twoje dochody są większe, możesz zostać zmuszony do złożenia wniosku na podstawie rozdziału 13, chyba że możesz wykazać, że nie masz wystarczającego dochodu do dyspozycji.

Zgodnie z rozdziałem 13 nie otrzymasz czystego konta, ale będziesz musiał dokonać spłaty swoich długów.

Ponadto Twój adwokat musi teraz osobiście zaświadczyć, że Twoje zgłoszenie upadłości jest prawidłowe. Oznacza to więcej pracy dla prawnika i wyższe opłaty prawne.

Zalety ogłoszenia upadłości:
Ochrona prawna przed wierzycielami
Zajmuje się wszystkimi lub większością długów
W niektórych przypadkach może zatrzymać dom i samochód
Może powstrzymać całkowitą ruinę finansową
Zapewnia nowy początek

Wady ogłoszenia upadłości:
Zły kredyt
Może być zmuszony do spłaty częściowego zadłużenia i zwrotu zabezpieczenia wierzycielom
Może stracić aktywa, w tym dom i samochód (jeśli dom jest wart więcej niż określona kwota).
Upadłość staje się aktem publicznym, i
Pozostaje w historii kredytowej przez siedem do 10 lat

„W przeszłości bankructwo oznaczało nowy początek dla podmiotu składającego wniosek” – powiedziała prokurator z Kolumbii Gwen Froeschner Hart. „Nowe ustawodawstwo federalne zawiera język skierowany na pomoc wierzycielom”.

Jeśli przeanalizujesz wydatki związane z kartami kredytowymi dla większości ludzi, zobaczysz, że często obejmują one rachunki medyczne i codzienne wydatki dla osób starszych lub zarabiających niskie lub stałe.
Dane pokazują, że 50% posiadaczy kart kredytowych nie płaci co miesiąc pełnych rachunków za karty kredytowe.

33% populacji nie stać na ubezpieczenie medyczne, więc muszą płacić za leki na receptę.
Dzięki niedawnym cięciom w ubezpieczeniach Medicaid i sztywnym przepisom dotyczącym upadłości, kto wie, co się stanie z tymi ludźmi.

Niektórzy twierdzą, że konsumenci nadużywają wierzycieli.
Jak na ironię, firmy obsługujące karty kredytowe błagają o klientów i oferują duże ilości niezabezpieczonych kredytów, a jednocześnie lobbują za ściślejszą kontrolą zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *