• 4847-605-741-003
  • marek@gutenberg.com
  • Marek Gutenberg, Francja
Co to jest 401 (k)?

Co to jest 401 (k)?

Szukając i przeglądając obfite ilości mylących i sprzecznych informacji dotyczących finansowych oszczędności emerytalnych i planów emerytalnych, jest całkiem prawdopodobne, że natrafiłeś na termin 401 (k). Być może zastanawiałeś się, czy to najnowszy robot w sadze Gwiezdnych wojen, ale prawda jest taka, że ​​jest to rodzaj planów oszczędnościowych na emeryturę, które zostały zaprojektowane tak, aby pracownicy i pracodawcy mogli wesprzeć fundusz zarezerwowany na Twoja przyszła emerytura.

Wiele osób inwestuje zyski przed opodatkowaniem w swoje fundusze 401 (k), które mogą następnie zainwestować w fundusze inwestycyjne o wielu opcjach. Znajdziesz te fundusze w szerokiej gamie opcji, od rachunków na rynku pieniężnym po bardzo agresywne i ryzykowne portfele akcji. Jeśli pracujesz dla jednej z wielu firm w całym kraju, które oferują opcję planu 401 (k), dosłownie okradałbyś siebie, aby nie skorzystać z tej oferty.

Istnieją 3 ogólne rodzaje składek do programów 401 (k): składki zgodne, składki obieralne i składki nieobieralne.

Dopasowanie składek jest bardzo miłe z punktu widzenia pracownika, ponieważ pracodawca dopasowuje z góry określoną kwotę środków zainwestowanych przez pracownika do tego funduszu. Różne firmy będą oferować różne kwoty za odpowiadające im składki. Jeśli Twoja firma dopasuje się do pewnego procentu tego, co zainwestujesz w 401 (k), powinieneś skorzystać z ich oferty. Są to pieniądze, które przyniosą ci korzyści w późniejszym życiu i nie powinny być wyrzucane bez cholernie dobrego do tego.

Składka fakultatywna to pieniądze, które inwestujesz przed potrąceniem podatków z wynagrodzenia. Oznacza to, że nie płacisz podatku dochodowego od tych funduszy według dzisiejszej stawki podatkowej. Wiele osób uważa, że ​​to dobry plan, ponieważ zakłada się, że po przejściu na emeryturę będziesz w niższym przedziale podatkowym, chociaż nie ma gwarancji, że tak się stanie. Te pieniądze to pieniądze, które zdecydowałeś zainwestować w swój plan 401 (k), zamiast przynosić je do domu w formie wynagrodzenia, stąd nazwa składki wybieralnej.

Składki nieobieralne to pieniądze, które pracodawca wpłaca na Twoje konto. W większości przypadków nie możesz zdecydować się na pobranie tych pieniędzy jako gotówki, a nie jako inwestycję w swój plan 401 (k).

Istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile możesz zainwestować w swój plan 401 (k) w danym roku. Powinieneś skontaktować się z IRS, aby uzyskać rzeczywiste liczby, ponieważ zmieniały się one w czasie i prawdopodobnie będą to robić nadal, ponieważ koszty utrzymania rosną w całym kraju. Po osiągnięciu wieku 50 lat możesz wpłacać dodatkowe składki do swojego planu, aby „nadrobić zaległości” i lepiej przygotować się do emerytury.

Analizując opcje planowania finansowego emerytury, powinieneś dokładnie rozważyć podjęcie pracodawcy jakiegokolwiek rodzaju pomocy, jaką oferuje w tym przedsięwzięciu. Jeśli zaoferują wyrównanie środków, które zainwestujesz w emeryturę, możesz założyć, że pieniądze zostały już potrącone w ich obliczeniach twojego wynagrodzenia. Innymi słowy, dają ci pieniądze, które zarobiłeś w inny sposób. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, będziesz w stanie docenić każdego zainwestowanego po drodze dolara.

Nigdy nie mogliśmy mieć nadziei, że po prostu zaoszczędzimy pieniądze, których będziemy potrzebować, aby przejść na emeryturę. Nawet inwestycje są trudne dla zdecydowanej większości populacji. Z tego powodu rozsądnym planem inwestycyjnym jest skorzystanie z każdej okazji, aby zwiększyć swoje fundusze przez pracodawców odpowiadających Twoim składkom. Skorzystaj z maksymalnych korzyści, jakie będą osiągać, a jeśli poważnie martwisz się o swoją przyszłość finansową bardziej niż o bieżącą sytuację finansową, zainwestuj maksymalną dozwoloną kwotę każdego roku w swój plan 401 (k).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *