Ciekawe formy prezentacji wiedzy w podręczniku “Odkryć fizykę 1”

Ciekawe formy prezentacji wiedzy w podręczniku “Odkryć fizykę 1”

Fizyka to dziedzina wiedzy opisująca otaczającą naszą rzeczywistość. Mimo to przedmiot ten sprawia trudności uczniom w szkołach. W szczególności dotyczy to liceów ogólnokształcących i techników, w których zakres wiedzy jest rozszerzany. Nauczyciele wymagają rozumienia sił działających w przyrodzie na praktycznych przykładach. Podobny sposób prezentacji wiedzy przyjęli autorzy książki “Odkryć fizykę 1” sprzedawanej przez wydawnictwo Nowa Era.

Wiedza teoretyczna uzupełniona grafiką

Podręcznik “Odkryć fizykę 1” to wspólne dzieło dwojga autorów: Marcina Brauna i Weroniki Śliwy. Postawili sobie oni za cel przybliżenie funkcjonowania rzeczywistości młodym ludziom oraz uświadomienie im, że wiedza teoretyczna z fizyki ma praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Tematy poruszane w podręczniku są podzielone na krótkie fragmenty i bogato ilustrowane. Na prawie każdej stronie znajdziemy zdjęcie lub wykres, dzięki któremu młodzież może w bardziej efektywny sposób chłonąć wiedzę. Polecenia są formułowane prostym językiem, dostosowanym do umiejętności uczniów nieprzyzwyczajonych do zapoznawania się z długimi tekstami.

Praktyka i analiza doświadczeń fizycznych

Do wymienionych ułatwień występujących w podręczniku “Odkryć fizykę 1” warto dodać praktyczne podsumowania znajdujące się po każdym ważnym dziale. Zbierają one w krótki sposób najważniejsze pojęcia i zasady, których przyswojenie jest warunkiem uzyskania pozytywnej oceny z przedmiotu. Autorzy książki zwracają również szczególną uwagę na to, aby uczniowie nabyli umiejętność planowania i obserwowania eksperymentów fizycznych. Można to zrobić za pomocą doświadczeń przeprowadzonych na zajęciach w szkole, a także po wykorzystaniu programów komputerowych dostępnych w Internecie.

Samodzielne rozszerzanie wiedzy w domu

W podręczniku “odkryć fizykę 1 dostępne m.in. w TaniaKsiazka.pl” sugerowane jest wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, dzięki czemu uczniowie mogą poczuć się bardziej związani z ćwiczeniami zadanymi przez nauczyciela. Z powyższych powodów podręcznik proponowany przez wydawnictwo Nowa Era powinien być stosowany we wszystkich liceach ogólnokształcących i technikach w naszym kraju. Może być to doskonały sposób na namówienie młodych ludzi do zainteresowania się kontynuacją edukacji na uczelniach wyższych.

© 2022 Odkryć fizykę 1 tipy do egzaminu · Crumbs Theme by WPCrumbs